Obrączka symbolizuje trwałość uczucia i nierozerwalność małżeństwa. Dlatego zwykle noszą ją także wdowy i wdowcy. Przyszłe panny młode często tak bardzo nie mogą doczekać się ślubu, że zakładają obrączkę jeszcze przed tym wielkim dniem, podziwiając ją na palcu. Uważaj jednak, jeśli jesteś przesądna – obrączka noszona przed ślubem zwiastuje ogromnego pecha w małżeństwie! Znasz inne przesądy związane z obrączką?
Obrączka – symbol nieskończonej miłości i więzi
Obrączka lśniąca na serdecznym palcu kobiety to najpiękniejsza biżuteria, świadcząca o tym, że jej serce jest już szczęśliwie zajęte. Często błyszczy w towarzystwie pierścionka zaręczynowego. Szczęśliwe małżonki rzadko rozstają się z obrączką – często nie zdejmują jej w ogóle, śpiąc, kąpiąc się i wykonując inne, codzienne czynności ze złotym krążkiem na palcu. Forma okręgu, który nie ma początku ani końca, symbolizuje właśnie miłość małżonków – nieskończoną, nierozerwalną i trwałą.To jednak nie wszystko, co symbolizują obrączki. Dumne narzeczone często przymierzają obrączkę i bawią się nią jeszcze przed ślubem. Nic dziwnego – trzeba przecież sprawdzić, czy jej rozmiar jest dobry. Jeśli jednak wierzysz w przesądy – unikaj założenia jej przed ślubem więcej, niż raz, u jubilera podczas zakupu! Co warto wiedzieć o obrączkach? Zobacz!
Obrączka noszona przed ślubem – szybki rozpad małżeństwa?
Zakup obrączek to namacalny dowód na to, że wielki dzień zbliża się wielkimi krokami. Przesąd mówi jednak, że obrączki powinien zakupić narzeczony, a panna młoda nie powinna ich dotykać, mierzyć, ani nawet oglądać przed ślubem, ponieważ ściąga to pecha na małżeństwo. Jeszcze inny mówi, iż przyszli nowożeńcy nie powinni obrączek w ogóle mierzyć! Zainteresowanie obrączkami przed dniem ślubu ma bowiem zwiastować czarne chmury nad związkiem.
Inne przesądy związane z obrączką
Każdy inaczej podchodzi do kwestii przesądów i zabobonów. Jedni uważają je za element tradycji i traktują z przymrużeniem oka, inni – traktują bardzo poważnie, starając się przestrzegać wszelkich reguł. Ślub jest jednak na tyle emocjonującym wydarzeniem, że nieraz nawet najtwardsi ulegają niektórym przesądom, z obawy o przyszłość swojego związku małżeńskiego. Jakie najpopularniejsze przesądy związane z obrączkami wprawiają niektóre panny młode w konsternację? Oto one!
- jeśli obrączka upadnie przed ołtarzem, powinien podnieść ją ministrant, ksiądz lub świadek, a nie Para Młoda
- wsuwanie obrączki na palec żony do końca oznacza, że w małżeństwie będzie dominował mąż!
- po ślubie nie powinno się zdejmować obrączek – to może ściągnąć rozpad małżeństwa
- obrączek nie powinno się zakładać na środkowy palec – przyciąga to pecha.
Srebrne obrączki noszone przed ślubem
Tradycja zakłada, że mężczyzna musi poprosić kobietę o rękę, wręczając jej przy tym pierścionek zaręczynowy. Następnie dopiero planuje się ślub, który powinien odbyć się w ciągu roku, najpóźniej dwóch lat od zaręczyn. Młodzi ludzie często jednak oprócz zaręczyn/zamiast nich, w inny sposób podkreślają swoją miłość. Jednym z popularnych symboli, są srebrne obrączki, noszone przez oboje partnerów. Jest to szczególnie częste wśród „weekendowych” par a także tych, które z różnych powodów muszą poczekać ze ślubem, jednak chcą manifestować swoje uczucie. Przesądni uznają, że noszenie srebrnych obrączek przed ślubem przynosi takiego samego pecha, jak wspomniane przymierzanie tych już właściwych!
Zobacz także:
Jak kupić idealne obrączki ślubne? Zobacz, na co zwracać uwagę!
Najmodniejsze obrączki - co wybrać, by zawsze były na topie?
Obrączka i pierścionek w jednym! - hit!