Horoskop fot. Fotolia

Ascendent dla każdego znaku zodiaku

To bardzo ważny element horoskopu. Mówi o tym, jakie wrażenie wywierasz na innych.
/ 09.01.2019 11:35
Horoskop fot. Fotolia

Gdy ktoś pyta cię: "Spod jakiego jesteś znaku?" ma na myśli to, w jakim znaku zodiaku przebywało Słońce w momencie twoich narodzin. Prawda jest jednak taka, że znak słoneczny pokazuje tylko ogólne cechy twojego charakteru. Równie ważny jest bowiem tzw. znak wschodzący, czyli ascendent. To punkt przecięcia horyzontu i ekliptyki w momencie twojego przyjścia na świat.

O czym mówi ascendent?

To twarz, jaką pokazujesz światu, pierwsze wrażenie, jakie wywierasz na innych. Wpływa na twój wygląd zewnętrzny, zachowanie, upodobania do określonego stylu ubierania się. Co ciekawe, ascendent może wzmacniać lub osłabiać cechy słonecznego znaku. Załóżmy np., że urodziłaś się w znaku Barana, który słynie z tego, że jest energiczny, pewny siebie i robi dużo zamieszania.

Okazało się jednak, że masz ascendent np. w nieśmiałych i wrażliwych Rybach. Otoczenie może więc odbierać cię nie jako hałaśliwego Barana, ale jako delikatną i wycofaną Rybkę. Zdarzają się też sytuacje, gdy mówimy, że ktoś jest "typowym Lwem" czy "typowym Skorpionem" – zwykle dzieje się tak wtedy, gdy dana osoba ma Słońce i ascendent w tym samym znaku.  W takim wypadku ascendent wzmacnia bowiem cechy znaku słonecznego.

Sprawdź swój ascendent!

Jak obliczyć swój ascendent?

Aby poznać swój ascendent, powinnaś znać dokładną godzinę swojego urodzenia. Możesz skorzystać z kalkulatorów ascendentu lub sprawdzić jak samemu obliczyć swój horoskop. Uwaga: jeśli nie znasz dokładnej godziny urodzin, podaj dwunastą w południe – astrolodzy stosują ten przybliżony sposób obliczania ascendentu.

Jakim chińskim znakiem zodiaku jesteś?

Ascendent w Baranie

Tym, co przyciąga uwagę u osób z ascendentem w Baranie jest ich spojrzenie: lubią spoglądać na świat "spode łba" tak, jakby rzucały innym wyzwanie. Ascendentalne Barany z reguły są szczupłe, ciemnowłose (choć zdarzają się wśród ich urocze rudzielce) i mają charakterystyczne, dość wydatne nosy. Kobiety lubią nosić nakrycia głowy, a mężczyźni zwykle mają kilkudniowy zarost. Ubierają się swobodnie i młodzieńczo, lubią też mocne i wyraziste kolory, szczególnie czerwień.

Ascendent w Byku

Bykowi patronuje Wenus – planeta piękna, dlatego osoby z ascendentem w tym znaku zwykle bywają urodziwe. Mężczyźni mają proporcjonalne, męskie sylwetki i mocno zarysowane szczęki, a kobiety powabne kształty i figurę w kształcie klepsydry. Niestety, ascendentalne Byki lubią sobie dogadzać, więc muszą uważać, by z wiekiem nie przybrać na wadze. Osoby te zwykle nigdzie się nie spieszą i poruszają się godnym, powolnym krokiem. Cenią sobie elegancję – dlatego kupują markowe ubrania w dobrym gatunku i o klasycznym kroju. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety lubią podkreślać okolice szyi, zakładając biżuterię czy szale.

Ascendent w Bliźniętach

Ktoś, kto wygląda bardzo młodo jak na swój wiek, to przeważnie ascendentalny Bliźniak. Ludzie ci są szczupli, poruszają się z wdziękiem i gracją, przeważnie spiesząc się z jednego miejsca w drugie. Wybierają swobodne, młodzieżowe stroje, lubią też wzory na ubraniach (np. paski, groszki, itp.). Charakterystyczną cechą jest ich mowa ciała: zwykle dużo gestykulują, często zupełnie nieświadomie. Lubią podkreślać okolice dłoni – chętnie noszą pierścionki i bransoletki. Kochają nowinki techniczne i komunikowanie się z innymi, dlatego zawsze mają przy sobie telefon, laptop lub inny sprzęt, który zapewnia im łączność ze światem.

Ascendent w Raku

Osoby z ascendentem w Raku zwykle mają delikatną, bladą cerę, łagodne rysy i zaokrąglone kształty. Lubią wygodne ubrania, które dają im poczucie bezpieczeństwa: kobiety chętnie noszą miękkie kardigany, a mężczyźni flanelowe koszule. Ascendentalne Raki są wrażliwe i nieśmiałe, najlepiej czują się w domu, wśród bliskich sobie osób. Są sentymentalne: często żyją przeszłością, zbierają np. stare fotografie czy inne pamiątki.

Ascendent w Lwie

Gdy w pobliżu pojawia się ascendentalny Lew, wiadomo to wszem i wobec. Osoby te mają bowiem w sobie coś królewskiego – wiedzą, jak zrobić wrażenie na innych i doskonale to wykorzystują. Ich atutem często bywają piękne, gęste i kręcone włosy, prawdziwe "lwie" grzywy. Ubierają się tak, żeby przyciągać uwagę otoczenia, lubią ostre kolory, jak żółty czy pomarańczowy. Zwykle mają donośny, mocny głos (wielu piosenkarzy ma ascendent w tym znaku), więc słychać ich z daleka. Są bardzo łase na komplementy, ale powinny wystrzegać się fałszywych pochlebców.

Ascendent w Pannie

Osoba z ascendentem w tym znaku nawet, gdy dopiero co wstała z łóżka wygląda schludnie i porządnie. Wszystko ma idealnie wyprasowane, a na jej ubraniu nie ma najmniejszego pyłku. Zwykle stara się prowadzić zdrowy tryb życia, więc może pochwalić się szczupłą, zgrabną sylwetką. Gdyby jakimś cudem zdarzyło się jej przytyć, natychmiast przejdzie na radykalną dietę i doprowadzi ją do końca. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni z ascendentem w tym znaku lubią formalne stroje: dobrze wyglądają w garniturach czy uniformach. Ascendentalne Panny cenią porządek i punktualność, a ich pedanteria bywa męcząca dla otoczenia.

Ascendent w Wadze

Wagą, podobnie jak Bykiem rządzi planeta Wenus, więc osoby z ascendentem w tym znaku zwykle są bardzo atrakcyjne. Klasyczna ascendentalna Waga ma delikatne, regularne rysy, pełne usta, a gdy się uśmiecha, na policzkach często pojawiają się jej urocze dołeczki. Wagi mają wrodzone wyczucie stylu, wielu projektantów mody ma Słońce czy ascendent w tym znaku. Tylko Waga będzie przez pół godziny zastanawiać się, czy kolor jej skarpetek współgra z kolorem butów i spodni (i to bez względu na to, czy jest kobietą czy mężczyzną). Jest estetką i ma bardzo wrażliwy węch – wokół niej zawsze roztacza się dyskretna aura dobrych perfum.

Ascendent w Skorpionie

Jeśli o kimś można powiedzieć, że ma magnetyczne spojrzenie, które przewierca cię na wylot, to z pewnością jest to ascendentalny Skorpion. Zwykle są to osoby ciemnowłose, o wyrazistych rysach. Lubią stać z boku i obserwować otoczenie, a ich ulubionym kolorem jest maskująca czerń (spod tego znaku wywodzi się wielu detektywów). Często też noszą okulary przeciwsłoneczne, nawet, gdy nie ma takiej potrzeby. Charakterystyczną cechą Skorpionów jest niezwykła pamięć – nigdy nie zapominają urazy, ale też wyświadczonych przysług.

Ascendent w Strzelcu

Ascendentalny Strzelec zwykle wygląda tak, jakby wybierał się w podróż lub właśnie z niej wrócił. Lubi luźne, swobodne stroje, z dużą liczbą kieszeni, styl moro czy safari z etnicznymi dodatkami. Przeważnie jest wysoki, ma długie (najzgrabniejsze ze wszystkich znaków!) nogi, chodzi szybkim, marszowym krokiem, głośno tupiąc. Ascendentalny Strzelec jest otwarty na innych, ciekawy odmiennych kultur, często wiąże się z osobą z innego kraju. Nie wyobraża sobie życia bez podróży i przyjaciół, których łatwo sobie zjednuje. Ma niewyparzony język i bywa brutalnie szczery, ale jego łobuzerski urok sprawia, że zwykle uchodzi mu to na sucho.

Ascendent w Koziorożcu

Ludzie, którzy mają ascendent w znaku Koziorożca, przeważnie są wysocy (często się garbią) i ciemnowłosi. Mają dość ostre rysy twarzy, z wystającymi kośćmi policzkowymi. Mimo że sprawiają wrażenie smutnych i zamyślonych, ku zaskoczeniu otoczenia bywają bardzo fotogeniczni (wiele fotomodelek ma ascendent w Koziorożcu). Zwykle wyglądają na starszych niż są w istocie, co może być spowodowane ich zamiłowaniem do formalnych, eleganckich strojów w ciemnych kolorach. Ascendentalny Koziorożec może sprawiać wrażenie człowieka nieco zdystansowanego i chłodnego, ale bardzo zyskuje przy bliższym poznaniu.

Ascendent w Wodniku

Jeśli spotkasz kogoś, kto jest ubrany bardzo dziwnie, ale wygląda zaskakująco dobrze i oryginalnie, możesz mieć pewność, że ta osoba ma ascendent w znaku Wodnika. Wodniki to naczelni ekscentrycy zodiaku, wyprzedzają innych, nie tylko pod względem mody. Spośród nich wywodzi się wielu naukowców i kreujących nowe trendy w sztuce artystów. Wodniki kochają wolność i niezależność, a u innych najbardziej cenią inteligencję. Mają swój własny świat, do którego nie chcą nikogo wpuścić, a ci, którym na nich zależy, powinni to uszanować.

Ascendent w Rybach

Osoba z ascendentem w znaku Ryb sprawia wrażenie nieco zamyślonej i śpiącej. Zwykle ma piękne, duże oczy o nieco zamglonym spojrzeniu, porusza się wolno i spokojnie. Jej strój jest zwiewny i artystyczny, lubi styl boho. Ma wielką słabość do butów i może się pochwalić ich sporą kolekcją. Jest bardzo wrażliwa i delikatna. W razie kłopotów ucieka w świat swojej bujnej wyobraźni. Wierzy w magię, duchy i miłość od pierwszego wejrzenia, bo jest niepoprawną romantyczką.

Zobacz także:Horoskop partnerski na 2019!Co ci wróżą gwiazdy? Wielki horoskop na 2019!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/12.03.2018 09:51
Ascedenty to bzdura.