POLECAMY

Sennik

Znaczenie ubrań w marzeniu sennym

Kapelusz, buty, kurtka… – ubrań we śnie może być wiele, a każde z nich będzie nieść ze sobą inne znaczenie. Jeśli ktoś jest już doświadczonym interpretatorem marzeń sennych na pewno nie będzie miał problemu z ich odczytaniem. Czym mają się natomiast kierować początkujący „badacze” snów?

Znaczenie ubrań w marzeniu sennym

Ubranie to znak, że czekają Cię kłopoty rodzinne lub finansowe.

Popularne znaczenia snu:

 • Białe ubranie nosić - zwiastun smutku i niepomyślnych wieści.
 • Brudne ubranie - bądź ostrożny w stosunku do ludzi, którzy nie wzbudzają zaufania.
 • Czarne ubranie nosić - oznacza kłótnie i nieporozumienia z najbliższymi.
 • Drogie ubranie - może oznaczać brak szczęścia w miłości.
 • Nowe ubranie - symbolizuje pomyślne zakończenie spraw.
 • Różnokolorowe ubranie - symbolizuje przemiany i pozytywne inspiracje.
 • Za małe ubranie - możliwe, że jesteś zbyt skromny.
 • Zgubić ubranie - oznaka zmęczenia lub przywiązywania zbytniej wagi do szczegółów.
 • Źle uszyte ubranie - może oznaczać niepowodzenia w interesach i złe decyzje finansowe.
 • Niemodne ubranie - dzięki cierpliwości i wytrwałości osiągniesz prawdziwą fortunę.
 • Kupować ubranie - szczęście.

Interpretacja snu:

Istnieje wiele rodzajów snów o ubraniach. Jeśli w marzeniu sennym rzeczy są brudne albo podarte, może to oznaczać, że nasza psychika nie może się dostosować społecznie. Podobne sny pojawiają się u osób, którym wydaje się, że mają duże znaczenie w swojej grupie.

Jeżeli natomiast ubranie za bardzo rzuca się w oczy i jest w zbyt jaskrawych kolorach, może to symbolizować naszą próżność. Kolory odgrywają w tego rodzaju snach bardzo dużą rolę i nadają marzeniu sennemu odpowiednie znaczenie. Przykładowo, błękitne ubrania noszą we śnie osoby, które narzucają innym swoje uczucia, natomiast czerwone – ludzie, którzy są typami myślicieli. Niekiedy zdarza się również, że śnimy o zakładaniu ubrania z okresu młodości, co może świadczyć o naszej niedojrzałości.

Więcej informacji o ubraniach: moda.wieszjak.polki.pl

Kapelusz, kurtka, buty…

Wiele znaczeń ma kapelusz. Jego symbolika zależy od rodzaju nakrycia głowy – jeśli jest to kapelusz klowna, będzie zapewne wskazywał na nasze zachowanie, które odbieranie jest przez innych jako śmieszne. Kiedy kapelusz nie wyróżnia się niczym szczególnym, może natomiast nawiązywać do naszej seksualności.

Istotna jest również symbolika płaszcza i kurtki. Nawiązują one w snach do ciepła i ochrony przed brakiem uczuć. Jeśli śpiący nosi czyjś płaszcz, może to oznaczać, że nie umie się usamodzielnić i cały czas jest zależny od osoby, do której należy okrycie.

Wszystko o zasadach ubierania - w serwisie moda.wieszjak.polki.pl

Nie zapominajmy także o butach pojawiających się w snach najczęściej. Duża część marzeń sennych, w których występują, wiąże się z erotyką. Obraz, wkładania na nogę buta odpowiedniej wielkości symbolizuje akt seksualny. Jeśli natomiast obuwie jest za małe, to znak, że nie chcemy dorosnąć i przez cały czas tęsknimy za dzieciństwem.

Odczytanie znaczenia ubrań w marzeniach sennych nie jest bardzo skomplikowane. Pamiętajmy jednak, żeby pochopnie nie nadawać symbolom tego rodzaju znaczenia. Zawsze należy odnieść sny do naszej sytuacji na jawie.

Zobacz najnowsze kolekcje z polskich sklepów i projektanckie na moda.wieszjak.polki.pl