POLECAMY

Sennik

Szkoła w marzeniu sennym

Sny związane z egzaminami i szkołą pojawiają się w marzeniach sennych bardzo często, głównie z tego powodu, że nauka zajmowała przez kilkanaście lat jedno z ważniejszych miejsc w naszym życiu. Nawet jeżeli ktoś nie przywiązywał do niej dużej wagi, okres szkolny bez wątpienia utkwił mu głęboko w podświadomości.

Szkoła w marzeniu sennym

Szkoła to znak, że podświadomość przywołuje wspomnienia do transponowania na teraźniejszość i przyszłość. Sen wskazuje na szkołę życia, na ilość przydzielonej pracy, na oczekujące śniacego egzaminy także pod względem duchowym. Podpowiadanie i wagary są w tej szkole niemożliwe. Jeżeli jednak tak się zdarzy, może dojść do duchowej katastrofy. Szkoła sennego marzenia wzywa do działania "ja" śniącego.

Najpopularniejsze znaczenia snu:

  • jesteś w swojej dawnej szkole i zwiedzasz ją - wystrzegaj się przykrości i niepotrzebnych zadrażnień

Budynek, w którym uczyliśmy się niemal przez cały okres dzieciństwa i dorastania, symbolizuje najczęściej naszą obecną sytuację życiową. Jest obrazem współczesnej szkoły życia, w której mamy do wykonania pewne zadania, na przykład rozwiązanie sytuacji konfliktowej.

Sen, w którym nauczyciel chce sprawdzić nasz zeszyt i odrobioną pracę domową, a my chcemy go ukryć, oznacza, że są pewne sprawy w życiu, których się wstydzimy i chcielibyśmy je zmienić. Jeśli natomiast zdajemy w marzeniu sennym maturę, egzaminowi poddawana jest w realnym świecie nasza dojrzałość, jesteśmy stawiani przed trudnymi sytuacjami i zadaniami. Sen o egzaminie może również wyrażać strach przed niesprostaniem erotycznym potrzebom partnera.

Jeśli interpretujemy sen o szkole ważne jest, żeby dokładnie przeanalizować wygląd klasy. Na tablicy najczęściej zapisane jest zadanie, jakie stoi przed nami w realnym świecie. Jeśli nie będziemy umieli rozwiązać go w marzeniu sennym, nie sprostamy mu również w rzeczywistości.