Sennik ślub - znaczenie snu o ślubie

Sennik ślub - znaczenie snu o ślubie
Ślub we śnie jest według sennika wyrażeniem skrytych pragnień, nie tylko tych dotyczących idealnego partnera. Często jest to związane życiem zawodowym, w którym chcesz się rozwijać i wspinać się po szczeblach kariery. Ślub we śnie pojawia się także przed rzeczywistym ślubem, gdy oswajasz się z tą myślą i przygotowujesz się do tego wydarzenia.

Spis treści:

 1. Sennik - ślub własny
 2. Sennik - ślub obcej osoby
 3. Sennik - suknia ślubna
 4. Sennik - były mąż
 5. Sennik - przygotowania do ślubu
 6. Sennik - welon ślubny
 7. Sennik - odwołany ślub
 8. Inne znaczenia snu o ślubie

Sennik - ślub własny

Sen o ślubie nie jest niczym zaskakującym, jeśli realnie jest już zaplanowany w twoim życiu. Najczęściej staje się wyrazem emocji, które towarzyszą przyszłej pannie młodej w związku z tym wyjątkowym wydarzeniem.

Ale jeśli ślub już masz za sobą, sen o nim może cię ostrzegać przed problemami, z którymi będziesz musiała się zmierzyć w niedalekiej przyszłości. Na szczęście, razem z mężem, szybko sobie z nimi poradzicie.

Jeśli jesteś singielką i przyśnił ci się ślub, prawdopodobnie marzysz o wielkiej miłości. Jeśli sen się powtarza dosyć często, być może ukochany jest już bardzo blisko.

Sennik - ślub obcej osoby

Sen o ślubie obcej osoby najczęściej nie oznacza nic dobrego, zwłaszcza jeśli dotyczy twojego partnera lub męża. Najczęściej zwiastuje rozstanie.

Według niektórych senników, widok ślubu obcej osoby może również symbolizować śmierć

Sennik - suknia ślubna

Kolor sukni ślubnej we śnie ma spore znaczenie. Najlepszym omenem jest biała suknia - oznacza, że czekają cię cudowne chwile i wiele miłości. Czarna suknia natomiast może zwiastować śmierć kogoś z bliskiej rodziny.

W niektórych sennikach suknia ślubna wróży długą samotność. Jeśli jest podarta lub pobrudzona, może oznaczać kłopoty w życiu uczuciowym, a w niektórych przypadkach nawet zdradę. 

Sen o zbyt krótkiej sukni lub za małej oznacza, że czekają cię chwilowe problemy w prowadzonych interesach. Na szczęście, poradzisz sobie z nimi.

sen o sukni ślubnej
fot. Adobe Stock

Sennik - były mąż

Najczęściej pojawia się u kobiet, które tęsknią za swoim mężem i nie mogą odnaleźć się po rozwodzie. Ale może też oznaczać potrzebę bliskości i bycia w szczęśliwym związku, wcale nie z ex partnerem.

Sen o byłym mężu może również oznaczać wizytę kogoś, kogo dawno nie widziałaś - może to być ktoś z rodziny lub daleki znajomy.

sen o byłym mężu
fot. Adobe Stock

Sennik - przygotowania do ślubu

Przygotowania do ślubu nierzadko są bardziej stresujące niż sama ceremonia. Jeśli to powtarzający się sen, jego wytłumaczenie jest prozaiczne - boisz się, że coś w trakcie ceremonii lub wesela pójdzie nie po twojej myśli.

Jeśli jesteś singielką i śnią ci się przygotowania do ślubu, może to oznaczać, że stoisz przed nowymi wyzwaniami. Z jednej strony szalenie się z tego cieszysz, a z drugiej boisz się, że początek czegoś nowego, to również zamknięcie pewnego rozdziału w swoim życiu. 

sen o przygotowaniach do ślubu
fot. Adobe Stock

Sennik - welon ślubny

Sen o welonie ślubnym to dobry omen. Wszystkie twoje plany i marzenia się ziszczą! Co więcej, wszystko osiągniesz sama, bez niczyjej pomocy. 

Jeśli jednak śnił ci się brudny, podarty welon, może to oznaczać chwilowe problemy w związku lub nawet rozstanie. 

Odwołany ślub

Odwołany ślub jest przez senniki interpretowany jako klęska, czy to w życiu prywatnym czy zawodowym. Prawdopodobnie nie doprowadziłaś, albo nie doprowadzisz własnych planów do końca. Będziesz z tego powodu mocno rozczarowana i zdołowana. 

Inne znaczenia snu o ślubie

 • Być świadkiem na ślubie - spotka cię miła niespodzianka.
 • Ślub siostry lub brata - czujesz się niedocenienia przez innych. 
 • Ślub córki - z jednej strony może przepowiadać kłótnie, ale zwiastuje również nieoczekiwany przypływ gotówki.
 • Ślub syna - może oznaczać spore wydatki, ale też schowane na dnie serca zmartwienia i pretensje. 
 • Widzieć drużbę na ślubie - czekają cię liczne sukcesy w życiu zawodowym.
 • Być drużbą na ślubie - znajdujesz się w obliczu rozstrzygającego się wydarzenia.
 • Ślub cywilny - oznacza, że boisz się do końca zaangażować i zaufać partnerowi, być może dlatego, że kiedyś zostałaś zdradzona.
 • Ślub kościelny - to zawsze pozytywny omen, który świadczy o podjęciu dobrej życiowej decyzji.
 • Ucieczka sprzed ołtarza - nie jesteś pewna swoich decyzji, które podjęłaś w ostatnim czasie. 
 • Brać ślub kilka razy - czas wreszcie podjąć odpowiednie decyzje, mają na uwadze, że nic nie trwa wiecznie. 

Poznaj inne znaczenia snów w senniku:
Sennik - miłość
Sennik - serce 
Sennik - wesele

24.07.2014