Ciąża

Ciąża
Przyśniło ci się, że jesteś w ciąży? A może ciąża była zagrożona? Przekonaj się, co oznacza taki sen i jakie niesie za sobą konsekwencje w realnym życiu. To bardzo ważne, by poznać jego znaczenie! Sen o ciąży może być ostrzeżeniem przed przykrymi zdarzeniami, które mogą ci się przytrafić!

Sen o ciąży:

  1. Ciąża (sen kobiety)
  2. Ciąża (sen mężczyzny)
  3. Być w ciąży
  4. Ktoś inny jest w ciąży
  5. Dostrzec ciążę

Ciąża mówi o potrzebie macierzyństwa, posiadania dziecka. Często ma charakter rekompensacyjny - czyli przeżywamy we śnie stan, który chciałybyśmy przeżyć w świecie rzeczywistym. Może być symbolem narodzin czegoś nowego, rozwoju osobowości.

 

Ciąża to bardzo dobry znak, zapowiedź zmian, które dokonają się w życiu, ale tylko i wyłącznie za naszą sprawą. Nie jest to symbol cudu, który odmieni otaczającą nas rzeczywistość i sprawi, że wszystko zmieni się na dobre.

Ciąża symbolizuje „rodzący się”, dojrzewający w umyśle plan, który ma szansę otworzyć przed nami wrota do nowego, lepszego życia.

Jeśli przyśniła ci się ciąża, może to oznaczać, że powoli dojrzewasz do wprowadzenia w swoim życiu zmian, na które dotąd nie było cię stać, ponieważ np. nie miałaś odwagi. Jest to dobry znak, dodający otuchy i popychający do działania.

Jak interpretować sen o ciąży?

Sen o ciąży ma wiele znaczeń. Wszystko zależy od kontekstu i obrazów, jakie się pojawiają. Najważniejsze, żeby określić, komu się śniła, kto był w ciąży i czy w marzeniu sennym pojawia się też poród.

1. Ciąża (sen kobiety):

Odczuwasz wewnętrzną potrzebę zmiany, dotychczasowe życie nie zadowala cię w pełni.

Jeżeli osobą śniącą jest kobieta, to obraz ciąży we śnie może oznaczać także i inne rzeczy, którym warto się bliżej przyjrzeć. Jeżeli to ona jest we śnie ciężarną, to znak, że w jej życiu dokonają się w niedługim czasie bardzo ważne zmiany. Takie, których od dawna oczekiwała i które sprawią, że będzie czuła się szczęśliwa i pełna. Jest to dobry znak.

Ciężarna kobieta we śnie oznacza powodzenie w interesach i sferze materialnej. Ważne jest, żeby sen o ciąży przeanalizować dokładnie, zestawić go z rzeczywistością, ze sprawami, które są nam bliskie, które odgrywają istotną rolę w naszym życiu prywatnym i zawodowym. Tylko wówczas istnieje szansa, że odczytamy ten znak bezbłędnie.

  • Sen o koleżance w ciąży należy potraktować jak dobry znak. Zazwyczaj jest on wróżbą dobrego pomysłu, przedsięwzięcia, idei lub biznesu. Z drugiej strony sen o ciąży koleżanki może oznaczać wewnętrzną chęć posiadania potomstwa.
  • Sen o ciąży bliźniaczej należy interpretować jako trud w osiągnięciu wymarzonego celu. Niemniej jednak można go tłumaczyć jako podwojenie osiągniętego celu lub nawet ogromny sukces w biznesie.
  • Sen o ciąży własnej należy interpretować jako początek czegoś dobrego. Własna ciąża w senniku oznacza sukces.

2. Ciąża (sen mężczyzny)

Całkowicie odmienisz swoje życie, rozpoczniesz nowy rozdział.

3. Być w ciąży

Twoje marzenia niebawem staną się rzeczywistością.

4. Ktoś inny jest w ciąży

Twoja sytuacja finansowa znacznie się poprawi.

5. Dostrzec ciążę

Spodziewaj się dobrych wieści.

Zobacz, co oznaczają pozostałe sny związane z ciążą: 

Co oznacza poród we śnie?

We śnie możemy stać się także świadkami porodu, który z kolei często jest odczytywany jako dobry znak – jako forma oczyszczenia, zapowiedź rozwiązania ważnych dla nas spraw. Jednak nie jest tak zawsze. Narodziny dziewczynki są na przykład zapowiedzią bólu i cierpienia, zdarzenia, które sprawi nam ogromną przykrość. Bolesny poród to zapowiedź choroby. Ale już pojawienie się chłopca na świecie to znak szczęścia i radości w życiu śniącego.

Co oznacza dziecko we śnie?

Jeśli śni ci się dziecko, można to interpretować jako oznakę niedojrzałości. Może to wróżyć zmianę w sferze mentalnej. Dziecko to też symbol szczęścia, dlatego jeśli widzisz je we śnie, to w twoim życiu wydarzy się coś dobrego. 

Dziewczynka

Jeśli jesteś w ciąży i śni ci się dziewczynka, to pewnie urodzisz córkę. Sen o dziewczynce może też oznaczać, że czujesz się jeszcze dzieckiem. 

Dziecko na rękach

Dziecko na rękach we śnie może oznaczać bogactwo, zarówno duchowe, jak i w sferze materialnej. 

Chore dziecko

Chore dziecko we śnie może oznaczać problemy oraz przeszkody, które nagle pojawią się na naszej drodze. 

  Zobacz też:
Co może wpływać na nasze sny?Co oznacza, jeśli śni mi się niemowlę?

15.11.2016