Sennik ciąża - znaczenie snu o ciąży

Sennik ciąża - znaczenie snu o ciąży
Ciąża w senniku to symbol zbliżającej się zmiany sytuacji życiowej. Oznacza duży rozwój, progres, przemianę wewnętrzną - takie znaczenie snu o ciąży podaje sennik. Sen o ciąży to dobry znak. W przypadku kobiety sen o byciu w ciąży można wyrażać potrzebę zostania matką. Kiedy o ciąży śni mężczyzna, może to być zapowiedź nowego rozdziału w życiu.

Spis treści:

 1. Sennik ciąża - ogólne znaczenie i symbolika
 2. Sennik - być w ciąży
 3. Sen o ciąży u mężczyzny
 4. Sennik - kobieta w ciąży
 5. Sennik - ciąża bliźniacza
 6. Sennik - ciąża koleżanki
 7. Sennik - niechciana ciąża
 8. Inne sny o ciąży

Sennik ciąża - znaczenie i symbolika

Sen o ciąży ma wiele znaczeń. To, co oznacza sen o ciąży można określić wskazać na podstawie kontekstu i obrazów, jakie się we śnie pojawiają. Najważniejsze, żeby określić, komu się śniła, kto był w ciąży i czy w marzeniu sennym pojawia się też poród.

Ciąża we śnie to dobry znak, zapowiedź zmian, które dokonają się w życiu, ale tylko i wyłącznie za naszą sprawą. Nie jest to symbol cudu, który odmieni otaczającą nas rzeczywistość i sprawi, że wszystko zmieni się na dobre.

Jeśli przyśniła ci się ciąża, może to oznaczać, że powoli dojrzewasz do wprowadzenia w swoim życiu zmian, na które dotąd nie było cię stać, np. z powodu braku odwagi. Sen o ciąży to dobra wróżba, dodająca otuchy i popychająca do działania.

Ważne jest, żeby sen o ciąży przeanalizować dokładnie, zestawić go z rzeczywistością, ze sprawami, które są ci bliskie, które odgrywają istotną rolę w twoim życiu prywatnym i zawodowym. Tylko wówczas istnieje szansa, że odczytasz ten znak bezbłędnie.

Sennik - być w ciąży

Być w ciąży we śnie to zwiastun realizacji marzeń. Taki sen symbolizuje „rodzący się”, dojrzewający w umyśle plan, który ma szansę otworzyć przed nami wrota do nowego, lepszego życia.

Jeżeli kobieta we śnie jest w ciąży, to znak, że w jej życiu dokonają się w niedługim czasie bardzo ważne zmiany. Takie, których od dawna oczekiwała i które sprawią, że będzie czuła się szczęśliwa i pełna.

Sen o ciąży własnej należy interpretować jako początek czegoś dobrego. Własna ciąża w senniku oznacza sukces, lecz niekoniecznie zwiastuje faktyczną ciążę w życiu.

Jednak sen o ciąży może też mówić o potrzebie macierzyństwa, posiadania dziecka. Często ma charakter rekompensacyjny - czyli przeżywasz we śnie stan, który chciałabyś przeżyć w świecie rzeczywistym. Może być symbolem narodzin czegoś nowego, rozwoju osobowości.

Jeśli sen o ciąży pojawił się u kobiety w ciąży, oznacza to, że przeżywa ona własne zmiany, ma obawy, ale jednocześnie jest podekscytowana, że wkrótce urodzi dziecko.

Sennik być w ciąży
fot. Sennik: ciąża/Adobe Stock, JenkoAtaman

Sen o ciąży u mężczyzny

Jeśli mężczyzna we śnie jest w ciąży, oznacza to całkowitą odmianę życia, rozpoczęcie nowego rozdziału. Może to być też symbol nietypowych sytuacji, które dzieją się w życiu realnym lub mogą się wydarzyć.

Sen o mężczyźnie w ciąży może też być nawoływaniem do zamknięcia jakiegoś etapu w życiu i rozpoczęcia jakiejś nowej drogi — zawodowej, prywatnej, etc.

Sennik - kobieta w ciąży

Jeśli we śnie widzisz kobietę w ciąży, oznacza to powodzenie w interesach i sferze materialnej. Jeśli znasz tę kobietę w życiu prywatnym, może to także symbolizować poprawę relacji z partnerem, osobą z rodziny albo przyjacielem.

Być może ostatnio były jakieś napięcia między tobą a kimś bliskim? Taki sen to szansa na naprawę tej relacji albo sygnał, że już prawie została ona odbudowana.

Sennik - ciąża koleżanki

Sen o koleżance w ciąży należy potraktować jak dobry omen. Zazwyczaj jest on wróżbą dobrego pomysłu, przedsięwzięcia, idei lub biznesu. Z drugiej strony sen o ciąży koleżanki może oznaczać wewnętrzną chęć posiadania potomstwa.

Sennik - ciąża bliźniacza

Sen o ciąży bliźniaczej należy interpretować jako trud w osiągnięciu wymarzonego celu. Niemniej jednak można go tłumaczyć jako podwojenie osiągniętego celu lub nawet ogromny sukces w biznesie.

Sennik ciąża bliźniacza

fot. Sennik: ciążą bliźniacza/Adobe Stock, Valua Vitaly

Sennik - niechciana ciąża

Twoje życie bardzo się zmieni, niekoniecznie po twojej myśli. Może czekać cię porażka, niepowodzenie lub brak możliwości zrealizowania marzenia. Być może ktoś zablokuje twoje plany, a może samodzielnie stwierdzisz, że to nie najlepszy pomysł.

Sen o niechcianej ciąży nie musi oznaczać czegoś złego ani być proroczy. Zwykle jest sygnałem, że warto być uważnym i ostrożnie podejmować decyzje.

Inne sny o ciąży

 • Dostrzec ciążę - spodziewaj się dobrych wieści.
 • Być w ciąży - spełnienie marzeń.
 • Ktoś inny jest w ciąży - twoja sytuacja finansowa znacznie się poprawi.
 • Test ciążowy - dokładnie przyjrzyj się sytuacji, w której jesteś. Może warto wprowadzić w życie zmiany, które przyniosą dobre skutki w przyszłości?
 • Zagrożona ciąża - wyraża potrzebę pomoc, wsparcia. Nie bój się zwrócić do bliskich, jeśli tego potrzebujesz.
 • Poród - forma oczyszczenia, zapowiedź rozwiązania ważnych dla nas spraw. Narodziny dziewczynki są zapowiedzią bólu i cierpienia, zdarzenia, które sprawi nam ogromną przykrość. Bolesny poród to zapowiedź choroby. Pojawienie się chłopca na świecie to znak szczęścia i radości w życiu śniącego.
 • Poronienie - sytuacja życiowa może cię zmusić do zmiany planów lub zweryfikowania ich.
 • Aborcja - blokujesz własny rozwój na swoje życzenie.

Czytaj także:
Sennik - dziecko
Sennik - macierzyństwo
Sennik - poród
Sennik - poronienie

15.11.2016