POLECAMY

Sennik

Interpretacja snów erotycznych

Co może oznaczać intymny kontakt z osobą, która w rzeczywistości nie ma dla nas żadnego znaczenia? Skąd się biorą sny o naturze seksualnej i jak je interpretować?

Interpretacja snów erotycznych

Większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że seksualność w życiu człowieka ma bardzo duże znaczenie. Nie należy jednak zapominać, że obrazy erotyczne pojawiające się w marzeniach sennych, rzadko wiążą się ze sprawami natury seksualnej.

Rodzaje snów erotycznych

Pierwiastek seksualny w marzeniach sennych pojawia się z bardzo różnych powodów. Sny erotyczne mogą być bowiem jednocześnie snami fizycznymi, odwrotnymi, proroczymi lub symbolicznymi.

Niekiedy pierwiastek pojawia się w marzeniu sennym, gdy występuje w nas duże napięcie seksualne. Sen taki ma zatem charakter fizyczny, bo odzwierciedla to, czego potrzebuje w danej chwili nasze ciało. Sny tego rodzaju pojawiają się u kobiet również w trakcie miesiączki, pod wpływem bólów menstruacyjnych.

Nie jest to jednak jedyny powód pojawiania się marzeń sennych o zabarwieniu erotycznym. Mogą one występować także, gdy dużo myślimy o seksie albo obejrzymy film erotyczny. Dzięki takim snom nasza psychika odreagowuje i porządkuje nasze myśli.

Marzenia senne tego rodzaju mogą również zapowiadać przyszłe zdarzenia, choć sytuacja taka występuje bardzo rzadko. Częściej przybierają formę snów odwrotnych, tzn. takich, które nigdy się nie spełnią.

Niekiedy pojawiają się natomiast erotyczne marzenia senne o charakterze symbolicznym. W tym wypadku nie mają one nic wspólnego z erotyką. Zdarza się, że są reakcją na dużą potrzebę bliskości psychicznej i szczerej rozmowy albo symbolizują prawdziwe uczucia wobec drugiej osoby.

Sny erotyczne pojawiają się pod różnymi postaciami i często trudno jest je prawidłowo odczytać. Stanowi to problem głównie dla początkujących interpretatorów. Warto jednak poświęcić im czas, bo są one bardzo istotne dla człowieka, szczególnie te o charakterze symbolicznym.

Polecamy: Kalkulator dni płodnych