Sennik matka: co znaczy sen o matce?

Sennik matka: co znaczy sen o matce?
Przyśniła Ci się matka? Sen o rodzicu jednemu kojarzy się z samym szczęściem, a drugiemu z tęsknotą i bolesnymi wspomnieniami. Sen o matce jest podświadomą próbą powiedzenia czegoś ważnego. Często to nawiązanie kontaktu metafizycznego z osobą z tamtej strony. Zobacz, czego symbolem może być w Twoim śnie matka!

Matka może odzwierciedlać naszą tęsknotę za kimś, kto był nam bliski. To też symbol strachu przed matką. Jeśli matka jest postacią neutralną, sen jest próbą powiedzenia jej czegoś ważnego. Matka jako ktoś ważny może również być uosobieniem naszego przewodnika duchowego, cierpliwie wyjaśniać nam zawiłości życia, udzielać rad i wskazówek. Często śnimy o matce po jej śmierci. To nawiązanie kontaktu metafizycznego z osobą z tamtej strony.

Spis treści:

  1. Sen o matce
  2. Sen o matce, która płacze
  3. Sen o zmarłej matce
  4. Sennik: matka chrzestna
  5. Sennik: choroba lub śmierć mamy

Sen o matce

Matka najczęściej symbolizuje nowe życie. Możesz się więc spodziewać informacji o ciąży. Jeżeli jednak jesteś kobietą, sen o matce już niekoniecznie musi symbolizować potomka.

Równie dobrze znak ten może odnosić się do twoich relacji z otoczeniem. Może już niedługo otrzymasz wiadomość od kogoś bardzo ci bliskiego, kogo już dawno nie widziałaś?

Co może oznaczać matka we śnie?

  • Widzieć matkę, gdy już umarła - znak, że postępujesz w życiu nierozważnie.
  • Widzieć matkę, gdy żyje - spotka cię coś bardzo miłego.
  • Widzieć matkę, która boi się o swoje dziecko - możliwe, że sytuacja bliskiej ci osoby wpłynie negatywnie na twoje samopoczucie.
  • Zobaczyć szczęśliwą matkę - szczęście bliskiej ci osoby przyniesie i tobie jakąś korzyść.
  • Stracić matkę - dręczą cię wyrzuty sumienia.

W miłości wszystko powinno ci się ułożyć, nawet jeżeli w tej chwili wydaje ci się to niemożliwe. Matka jest zapowiedzią szczerych stosunków z innymi ludźmi. Powinnaś być szczęśliwa, bo otaczają cię ludzie, którym możesz zaufać. Dbaj o nich. Takich przyjaciół rzadko się spotyka.

Sen, o matce, która płacze

Jeśli we śnie widzisz płaczącą matkę, mogą czekać cię jakieś trudności albo sytuacja, z której trudno będzie się wydostać. Taki sen może też zwiastować konflikty wśród bliskich, a także symbolizować bezsilność.

Jeśli jakiś konflikt albo trudne wydarzenie pojawiło się już w twoim życiu, a ty nie potrafisz sobie z tym poradzić, płacząca matka będzie właśnie symbolem bezsilności.

Sen o mamie

fot. Sennik: matka/Adobe Stock, 

Sen o zmarłej matce

Czeka cię przykry okres w życiu. To ty albo ktoś z twojego otoczenia będzie temu winny. Zostaniesz poniżona, możliwe, że stracisz reputację.

Zastanów się nad tym, co teraz robisz. Czy na pewno wszystkie twoje działania są uczciwe? Przyjrzyj się osobom, które mają albo mogą mieć wpływ na twoją przyszłość. Możliwe, że ktoś z twojego otoczenia źle ci życzy i knuje za twoimi plecami.

Sennik: matka chrzestna

Jeśli we śnie widzisz matkę chrzestną, to z reguły dobry znak. Symbolizuje pomyślne rozwiązanie jakiejś sprawy lub problemu. Może oznaczać także, że w końcu uporasz się z jakąś trudnością życiową albo że spełni się jakieś twoje marzenie.

Sennik: choroba lub śmierć mamy

Śmierć we śnie może mieć różne znaczenie, ale nie jest snem proroczym. Może oznaczać, że twoja relacja z bliskimi ulegnie pogorszeniu. Choroba może także symbolizować jakąś życiową zmianę, która nie będzie dla ciebie korzystna.

Czytaj także:
Sennik ciąża
Sennik śmierć
Sennik dziecko

 

15.11.2016