POLECAMY

Sennik

Co znaczy, jeśli śni mi się matka?

Sen o rodzicu jednemu kojarzy się z samym szczęściem, podczas gdy drugiemu wręcz przeciwnie. Zobacz, czego symbolem może być w Twoim śnie matka

Co znaczy, jeśli śni mi się matka?

Matka może odzwierciedlać naszą tęsknotę za kimś, kto był nam bliski lub strach przed matką. Jeśli matka jest postacią neutralną, sen jest próbą powiedzenia jej czegoś ważnego. Matka jako ktoś ważny może również być uosobieniem naszego przewodnika duchowego, cierpliwie wyjaśniać nam zawiłości życia, udzielać rad i wskazówek. Często śnimy matkę po jej śmierci, tłumaczymy sobie wówczas ten sen, jako nawiązanie kontaktu metafizycznego z osobą z tamtej strony.

Popularne znaczenia snu:

  • Widzieć matkę, gdy już umarła - znak, że postępujesz w życiu nierozważnie.
  • Widzieć matkę, gdy żyje - spotka Cię coś bardzo miłego.
  • Widzieć matkę, która boi się o swoje dziecko - możliwe, że sytuacja bliskiej Ci osoby wpłynie negatywnie na Twoje samopoczucie.
  • Zobaczyć szczęśliwą matkę - szczęście bliskiej Ci osoby przyniesie i Tobie jakąś korzyść.
  • Stracić matkę - dręczą Cię wyrzuty sumienia.

Interpretacja snu:

Układy z rodzicami są różne, każdy wie to z własnego doświadczenia. Jednak, jeżeli mówimy o snach symbolicznych, to postać matki, która się w nich pojawia, jest oderwana od naszych emocji oraz rzeczywistych relacji. Przyjrzyj się więc swojemu snowi pod tym względem, postaraj się oderwać poszczególne obrazy w nim się pojawiające od tego, co czujesz myśląc o nich.

Zobacz także: Co znaczy, jeśli śni mi się kot albo pies?

Widok matki

Matka symbolizuje najczęściej nowe życie. Możesz się więc spodziewać w swoim życiu w niedługim czasie informacji o ciąży. Jeżeli jednak jesteś kobietą, to sen o matce już niekoniecznie musi symbolizować potomka. Równie dobrze znak ten może się odnosić do Twoich relacji z otoczeniem. Może już niedługo otrzymasz wiadomość od kogoś bardzo Ci bliskiego, kogo już dawno nie widziałaś.

W miłości wszystko powinno Ci się ułożyć, nawet jeżeli w tej chwili wydaje Ci się to niemożliwe. Matka jest zapowiedzią szczerych stosunków z innymi ludźmi. Powinnaś być szczęśliwa, bo otaczają Cie ludzie, którym możesz zaufać. Dbaj o nich, bo takich przyjaciół rzadko się spotyka.

Matka płacze

To bardzo zły omen. Przygotuj się na ciężką chorobę albo śmierć. Mogą one dotknąć albo Ciebie, albo kogoś bardzo Ci bliskiego. Spróbuj już teraz jakoś temu zapobiec. Pamiętaj, że sny są tylko ostrzeżeniem, nie pokazują tego, co na pewno się zdarzy w Twoim życiu. Wszystko możesz jeszcze odmienić. Rozejrzyj się tylko wokół siebie. Uważaj na siebie oraz swoich bliskich.

Sen o zmarłej matce

Jeżeli w Twoim śnie pojawiła się matka, która już nie żyje, to także zły znak. Czeka Cię niestety bardzo przykry okres w życiu. Będziesz winna ty albo ktoś z Twojego otoczenia. Zostaniesz poniżony, możliwe, że stracisz reputację. Zastanów się nad tym, co teraz robisz, czy aby na pewno wszystkie Twoje działania są uczciwe? Jeśli tak, to powinieneś przyjrzeć się osobom, które mają albo mogą mieć wpływ na Twoją przyszłość. Możliwe, że ktoś z Twojego otoczenia źle Ci życzy i knuje przeciwko Tobie za Twoimi plecami. Postaraj się zapobiec temu. W przeciwnym razie spodziewać się możesz tylko samych przykrości i nieprzyjemności.

Zobacz także: Historia symbolizmu