POLECAMY

Sennik

Co symbolizuje pokarm we śnie

Zdarza się, ze czujemy we śnie głód. Zaspokajamy go wówczas różnymi potrawami, których symbolika nie jest dla śpiącego bez znaczenia.

Co symbolizuje pokarm we śnie

Pokarm spożywany we śnie symbolizuje wszystko to, czego potrzebuje nasza dusza. Od rodzaju pokarmu zależy interpretacja całego snu.

Niekiedy ludzie śnią o sklepie mięsnym albo restauracji lub domu, w którym ktoś przygotował obiad z mięsa. Mięso (zarówno surowe jak i gotowane), a także potrawy z niego przyrządzone, symbolizują naszą seksualność oraz cielesność. Wiele osób, głównie młodych kobiet, czuje do niego we śnie obrzydzenie. Wydaje im się, że jest mało wartościowe albo wygląda nieapetycznie. W takim marzeniu sennym bardzo często uciekają z takiego miejsca, w którym częstuje się mięsną potrawą. Może to oznaczać ucieczkę przed światem, który przepełniony jest seksualnością i cielesnością.

Jedzenie deserów czy owoców oznacza natomiast przyjemności, jakich doświadczamy w rzeczywistości albo o których marzymy. Słodycze mogą być także symbolem uczuć.

W snach niektórych osób pojawia się najważniejszy pokarm dla człowieka – chleb. Jeśli o nim śnimy, możemy mieć pewność, że charakter tego marzenia sennego jest pozytywne. Chleb oznacza bowiem kształtowanie w człowieku ważnych cech.

Jednym z najczęściej pojawiających się we śnie symboli związanych z jedzeniem jest także jajko. Jego symbolika wiąże się z gromadzeniem sił i tworzeniem czegoś nowego.

Podczas interpretacji snu o pożywieniu należy zwrócić uwagę, kto nas nim częstuje albo kto nam je odbiera. Jest to istotne, jeśli chcemy odpowiednio wyjaśnić sen.