POLECAMY

Sennik

Co oznacza, jeśli śni mi się Królestwo Niebieskie?

Ostatnio bardzo często w moich snach pojawia się niebo. Przerażają mnie te sny, gdyż boję się, że są znakiem złowróżebnym. Czy to, że śni mi się coś takiego, może oznaczać, że ja albo ktoś z moich bliskich niebawem umrze? – pisze Martyna.

Co oznacza, jeśli śni mi się Królestwo Niebieskie?

Nie powinna Pani już troskać się tym snem dłużej. Nie jest on bowiem zwiastunem śmierci. To, że śni się Pani Królestwo Niebieskie nie znaczy więc wcale, że niebawem ktoś bliski opuści Panią i przeniesie się na łono Abrahama. Sen ten niesie ze sobą całkowicie inne znaczenie, odnosi się do naszej podświadomości, naszych pragnień i oczekiwań wobec Boga bądź też innej istoty najwyższej. Jeżeli jest Pani osobą bogobojną, to z pewnością myśląc do niebiańskim raju, kojarzy go Pani od razu ze sprawiedliwością, którą nie zawsze można otrzymać tu, na dole.

Niebo, czyli raj, to znak, że nie jest Pani zadowolona ze swojego dotychczasowego życia. Sądzi Pani, że spotyka ją większa niż innych niesprawiedliwość. Może jest Pani jedną z tych osób, które mają bardziej pod górkę. Życie trudno byłoby uznać za sprawiedliwe. Patrząc wokół siebie możemy wskazać wiele osób, którym łatwiej przychodzi wszystko, mimo że mają mniejsze predyspozycje niż my. Ale skąd tak naprawdę możemy wiedzieć, że im wiedzie się lepiej od nas, może oni tylko grają, chcą sprawiać taki pozór.

Pani Martyno, to, że tak często śni się Pani niebo to znak, że liczy Pani na to, że po śmierci wszystkie Pani trudy zostaną nagrodzone. Jednak znak ten jest również ostrzeżeniem przed zbytnim pokładaniem nadziei w rzeczach, których nie możemy być pewni. Zbytnio ogląda się Pani wokół siebie, powinna Pani jak najszybciej zacząć cieszyć się tym, co Pani ma. To jest Pani darem i radością. Z pewnością, gdy zmieni Pani podejście do życia, ono samo nabierze dla Pani całkiem nowych barw.

Z Królestwem Niebieskim łączą się jeszcze inne symbole, które nie wystąpiły w wyżej przytoczonym śnie. Najważniejszym z nich jest jabłko rajskie, które znamy z opowieści o Adamie i Ewie. Symbolizuje ono wszelkie przeszkody, które pojawią się na naszej drodze życiowej. W życiu każdego z nas będzie wiele momentów, trudnych decyzji, z którymi będziemy się musieli zmierzyć. Będziemy wówczas oczekiwali rady i pomocy, ale pamiętajmy, że decyzja powinna zawsze należeć do nas. Nawet te niewłaściwe wybory czegoś uczą. Nie możemy żałować więc i tych pochopnie podjętych decyzji. Pamiętajmy także, że nawet to, co wydaje się stracone, wcale nie musi być takim w rzeczywistości.

Gdy ujrzysz niebo we śnie, to powinieneś się tym cieszyć. Jest to bowiem bardzo pomyślny znak. Niebawem w Twoim życiu rozpocznie się bardzo szczęśliwy okres. Wreszcie będziesz mógł zapomnieć o swoich troskach. Nie będą one już wydawały Ci się tak smutne jak do tej pory. Odnajdziesz w sobie więcej nadziei i wiary w przyszłość. Taki czas jest darem, który trzeba wykorzystać jak najpełniej, by zyskać jak najwięcej.

Na końcu chciałabym jeszcze napisać, co oznacza, gdy śni nam się, że przebywamy w Królestwie Niebieskim. Także nie jest to zwiastun śmierci. Więc tego akurat nie trzeba się obawiać. Jest to symbol, który odnosi się do osobowości człowieka. Znak, że jest w nas zbyt wiele pychy. Postrzegamy siebie jako osoby wielkie i wszechmocne, patrzymy na innych z góry, mimo że nie mamy do tego żadnego prawa. Bo czemu właśnie Ty masz być kimś wyjątkowym? Znak ten więc jest ostrzeżeniem przed zbytnim zapatrzeniem się w swoje odbicie, w swoją wielkość, która bardzo szybko może stać się przyczyną Twojej klęski. Lepiej, żebyś uświadomił to sobie już teraz, zanim będzie za późno.