POLECAMY

Sennik

Choroby w marzeniach sennych

Pojawienie się we śnie choroby powoduje, że zaczynamy się bać nie tylko o swoje zdrowie, ale również o zdrowie najbliższych osób. Czy słusznie?

Choroby w marzeniach sennych

Choroba to najczęściej zapowiedź zdobycia ogromnego bogactwa. Jednak osiągniesz je w sposób godny potępienia.

Popularne znaczenia snu:

  • Być chorym - zapowiedź problemów z krewnymi lub niemoc psychiczna.
  • Choroba dla dziewczyny - długo pozostaniesz panną.
  • Choroba dla mężatki - przestroga przed zbytnią skłonnością do zabaw.
  • Choroba dla młodych - wróży szybki ślub i niezbyt udane małżeństwo.
  • Odwiedzać chorego - czekają Cię zmartwienia.

Interpretacja snu:

Sny o chorobach odnoszą się do rzeczywistości bardzo rzadko. Mogą pojawiać się, jeśli martwimy się o swoje zdrowie albo boimy się wizyty w szpitalu. Nie jest to jednak jedyna interpretacja.

Pobyt w szpitalu

Jeśli widzimy w marzeniu sennym, że leżymy w szpitalu pośród wielu chorych osób, jest to sygnał, że coś złego dzieje się w naszym życiu. Powinniśmy wyleczyć nie tylko nasze ciało, ale przede wszystkim ducha z chorób, których być może nie dostrzegamy albo je ignorujemy. Operacja może być natomiast zapowiedzią usunięcia takiego elementu naszej psychiki, który ma negatywny wpływ na nas oraz nasze relacje z innymi ludźmi.

Symbolika chorób

Niekiedy śniący odkrywa, że choruje na serce. Obraz taki jest ostrzeżeniem przed zbyt dużym przemęczaniem i poświęcaniem pracy większości swojego czasu. Może być również reakcją na sytuację, która miała miejsce w rzeczywistości, np. usłyszeliśmy od kogoś słowa, które bardzo nas zraniły.

Nieświadomość posługuje się różnymi obrazami, żeby przekazać nam istotne informacje o nas samych. Gorączka może oznaczać namiętność, a problemy z żołądkiem – trudności w stawieniu czoła problemom w realnym świecie. Gruźlica symbolizuje natomiast „głód” duchowy, a rana na ciele – zachwiany porządek psychiczny.

Marzenia senne o chorobach stanowią bardzo ważną grupę snów, ponieważ jako jedne z niewielu pokazują dokładnie „choroby” naszej duszy. Warto więc zwrócić na nie szczególną uwagę.