POLECAMY

Sennik

Chleb

Chleb symbolizuje bardzo często pragnienie o charakterze seksualnym.

Chleb niedobry w smaku - zamknięcie emocjonalne, strach przed otworzeniem się na uczucia.

Dotykać, jeść biały chleb - w snach mężczyzn jest ucieleśnieniem kobiety, a jedzenie i dotykanie jest zakamuflowanym przedstawieniem aktu seksualnego, lub ciągłej potrzeby flirtowania, jako działania, które ma na celu udowodnienie własnej wartości, może być również symbolem bogactwa duchowego, szczęścia i pomyślności, czego przeciwieństwem jest chleb razowy, czerstwy.

Jeść chleb - obcować z boskością, napełniać się metafizyką, sen obrazuje brak sacrum w życiu codziennym, skupienie się na racjonalnej stronie życia, zaniedbanie sfery duchowej, jedzenie chleba jest jakby uzupełnieniem tego, czego nam brakuje.

Łamać się chlebem z kimś - symbol przyjaźni i zażyłości.

Częstować kogoś chlebem - jeśli osoba, którą obdarowujemy chlebem jest nam znana i bliska, sen ten oznacza przywiązanie się do niej, szacunek, chęć obdarzenia jej miłością, uczuciem, jeśli postać ze snu jest obca, prawdopodobnie uosabia ona jakąś część naszej psychiki, aspekt przez nas lekceważony, który domaga się zauważenia - nakarmienia energią.

Piec chleb - niebawem spotka Cię wielkie szczęście.

Patrzeć jak ktoś inny je chleb - nie Tobie dane będzie uzyskać wyczekiwaną nagrodę, otrzyma ją ktoś z Twojego otoczenia.

Stary chleb - przed Tobą wiele przeszkód.

Świeży chleb - spodziewaj się gości.

Jeść czarny chleb - czeka Cię bieda w życiu.

Zapleśniały chleb - w Twoim otoczeniu są ludzie, którzy jedynie podają się za Twoich przyjaciół, podczas gdy naprawdę knują przeciwko Tobie.

Chleb świętojański - spodziewaj się oświadczyn albo wyznania uczuć.

Powiązane: Bochenki Mąka  Wiatrak