Sennik buty - co oznacza sen o butach?

Sennik buty - co oznacza sen o butach?
Buty we śnie zwykle mają znaczenie pozytywne. Mogą oznaczać zmianę pozycji społecznej, poprawę sytuacji finansowej, ruszenie w nowym kierunku np. zbliżającą się podróż. Jednak sen o butach może być również ostrzeżeniem, symbolem ograniczania, stłamszenia zawodowego, prywatnego lub seksualnego. Interpretacja snu o butach zależy od tego, jak wyglądały buty we śnie, czy były czyste, brudne, jaki miały kolor oraz w jakim kontekście się pojawiły.

Spis treści:

 1. Sennik - zgubić buty
 2. Sennik - szukać butów
 3. Sennik - kupować buty
 4. Sennik - chodzić w butach
 5. Sennik - nowe buty
 6. Sennik - brudne buty
 7. Sennik - buty zimowe (kozaki)
 8. Sennik - buty nie do pary
 9. Sennik - buty dziecięce
 10. Sennik - dużo butów
 11. Sennik - buty na obcasie (szpilki)
 12. Sennik - buty sportowe
 13. Sennik - buty zniszczone
 14. Sennik - białe buty
 15. Sennik - czerwone buty
 16. Sennik - czarne buty
 17. Inne sny o butach

Sennik - zgubić buty

Zgubienie butów we śnie ma wiele znaczeń. Może być interpretowane jako ostrzeżenie przed przeszkodami, kłopotami, z którymi trzeba będzie się zmierzyć.

Może też symbolizować zagubienie wewnętrzne, nieumiejętność podjęcia ważnej decyzji, brak przygotowania do zmiany lub wręcz strach przed wykonaniem kroku naprzód.

Sennik - szukać butów

Jeśli we śnie szukasz butów, może to oznaczać, że w prawdziwym życiu poszukujesz rozwiązania problemu lub sytuacji, w której jesteś. Być może chcesz coś zmienić, znaleźć nową drogą, lecz jeszcze nie masz pomysłu, jak zacząć lub w którym kierunku pójść.

Szukanie butów we śnie może symbolizować potrzebę zmiany środowiska, pracy, partnera, lub bardziej metaforycznie - wyzwolenia się z konwenansów społecznych i kulturowych. Ważne, czy poszukiwania butów we śnie kończą się sukcesem. Jeśli tak, oznacza to, że jesteś bliski osiągnięcia celu, na którym ci zależy.

Sennik - kupować buty

Sen o kupowaniu butów może oznaczać nadejście korzystnej obietnicy od kogoś. Może też wyrażać potrzebę zmiany, czegoś nowego, świeżego i interesującego.

Kupowanie butów we śnie to także potrzeba przeniesienia się gdzieś. Być może marzysz o wyprowadzce albo chcesz wyruszyć w podróż kamperem.

sennik kupować buty

fot. Sennik: kupować buty/Adobe Stock, MoustacheGirl

Sennik - chodzić w butach

W niektórych interepretacjach buty we śnie są związane z seksualnością. Według Zygmunta Freuda buty są symbolem żeńskim organów płciowych.

Chodzenie w butach może oznaczać, że nie przywiązujesz wagi do sfery seksualności. Lekceważysz ją, a przez to odczuwasz niespełnienie i frustrację.

Sennik - nowe buty

Nowe buty we śnie to dobry znak. Zapowiadają powodzenie, sukces zawodowy, poprawę sytuacji finansowej lub miłą niespodziankę. To też symbol dalekiej, zwykle zagranicznej podróży.

Sennik - brudne buty

Brudne buty we śnie to zły znak lub ostrzeżenie przez zbliżającymi się kłopotami. Musisz zachować czujność, przyglądać się nadchodzącym sytuacjom oraz ludziom, którzy cię otaczają.

Sennik - buty zimowe (kozaki)

Buty zimowe we śnie to zapowiedź trudności w życiu osobistym. Jeśli we śnie ktoś nosi nasze buty zimowe - to wróżba odejścia od niego bliskiej mu osoby.

Być może chcesz "otulić się" ciepłem, potrzebujesz bliskości albo brakuje ci relacji z kimś.

Sennik - buty nie do pary

Sen o butach nie do pary to symbol zagubienia w sytuacji, ale też frustracji z powodu dokonanych wyborów. Być może stoisz przed wyborem jednej z dwóch dróg, lecz nie wiesz, co zrobić. Dokładnie przyjrzyj się okolicznościom, by podjąć właściwą decyzję.

Sennik - buty dziecięce

Gdy widzisz we śnie buty dziecięce, oznacza to rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. Niewykluczone, że trzeba będzie wszystko zacząć budować od małych kroków, lecz efekt końcowy będzie tego wart.

Dziecięce buty mogą też zapowiadać rozpoczęcie budowy domu, małżeństwo lub ciążę w rodzinie.

sennik buty dziecięce
fot. Sennik: buty dziecięce/Adobe Stock, altanaka

Sennik - dużo butów

Gdy śni ci się dużo butów oznacza to, że stoisz przed ważnym wyborem życiowym, lecz nie wiesz co wybrać. Przytłacza cię sytuacja, w której musisz kategorycznie wybrać jedna drogę, jednocześnie odrzucając pozostałe możliwości. Potrzebujesz czasu, by zastanowić się i dokonać właściwego wyboru.

Sennik - buty na obcasie (szpilki)

Buty na obcasie lub szpilki we śnie oznaczają silną manifestację kobiecej strony twojej osobowości. To raczej dobry omen, a może być też sygnałem, że potrzebujesz wzmocnienia pewności siebie, marzysz o męskiej adoracji, utwierdzenia się w przekonaniu o własnej atrakcyjności.

Jeśli mężczyzna śni o butach na obcasie można to interpretować jako świadome lub nieświadome odrzucenie kobiecej strony swojej osobowości, albo frustrację z powodu trudnych relacji z kobietami.

Sennik - buty sportowe

Buty sportowe we śnie oznaczają potrzebę wolności, swobody, wyzwolenia, chęć ucieczki od dotychczasowego życia i jego ograniczeń. Mogą być też dobrą wróżbą, zapowiadającą sukces podjętych przez ciebie przedsięwzięć.

sennik sportowe buty

fot. Sennik: buty sportowe/Adobe Stock, rh2010

Sennik - buty zniszczone

Zniszczone buty to ostrzeżenie przed nadchodzącymi trudnościami lub kłopotami. Zachowaj ostrożność, bardziej niż zwykle dbaj o zdrowie, ponieważ sen może zwiastować nadejście choroby.

Sennik - białe buty

Białe buty we śnie to zapowiedź pozytywnych zmian w życiu, rozpoczęcie nowego rozdziału zawodowego lub prywatnego. Może być zmiana pracy, nowa miłość, zmiana stanu cywilnego, daleka podróż lub spełnione marzenie.

Sennik - czerwone buty

Sen o czerwonych butach oznaczają pasję, namiętność, pożądanie i miłość, jednak zwykle... do osoby niedojrzałej.

Czerwień jest wyrazem seksualności i często oznacza niespełnione potrzeby - nie tylko w sferze intymnej, ale także w innych obszarach życia.

Sennik - czarne buty

Czarne buty we śnie to zwiastun choroby. Ostrzeżenie przed popadnięciem w kłopoty z powodu oszustwa.

Inne sny o butach

 • Chodzenie bez butów - symbol własnej seksualności jako czegoś grzesznego oraz wstydliwego. Bose stopy są znakiem nagości.
 • Wiązać buty - znak, że należy pójść dalej, sygnał do odbycia podróży. Może również oznaczać strach przed pożądaniem i ujawnieniem prawdziwych pragnień.
 • Zakładać buty - niepewność, obawy i lęki. Zakładanie butów  we śnie może również symbolizować stosunek seksualny.
 • Chodzenie bez butów z uczuciem radości - według sennika, to akceptacja własnej seksualności.
 • Widzieć buty - czeka cię ciężki okres, będziesz mieć dużo pracy.
 • Wkładać stare buty - twoje życie będzie pozbawione sukcesów. Przed tobą choroba i kłopoty. Zniszczone buty to w senniku również symbol cudzołóstwa.
 • Za ciasne buty - na drodze do celu będziesz musiała pokonać wiele przeszkód. Ktoś cię prześladuje.
 • Czyścić buty - przed tobą dobre zarobki.
 • Naprawiać buty - problemy z majątkiem.
 • Nieść buty na ramieniu - według sennika, to oznaka rychłego zerwania zaręczyn.
 • Odnaleźć zgubiony but - niebawem poznasz ciekawą i godną zaufania osobę.
 • Odnaleziony but jest nieuszkodzony - nowa znajomość przerodzi się w prawdziwą przyjaźń.
 • Odnaleziony but jest uszkodzony - szybko przejrzysz na oczy i dostrzeżesz, jaka faktycznie jest ta nowo poznana osoba.
 • But z cholewą - twoja droga do celu będzie bardzo kręta i pagórkowata.
 • Dziurawe buty - brak perspektyw rozwoju i możliwości poprawy własnego statusu społecznego.

Czytaj także:
Kupować kalosze
Kupować sandały

25.08.2014