Życzenia i pozdrowienia na pierwszą niedzielę Adwentu. Propozycje na rymowane, poważne i wzruszające życzenia adwentowe

życzenia na pierwszą niedzielę adwentu fot. Adobe Stock, Elena Schweitzer
Życzenia adwentowe potrafią przywołać uśmiech na każdej twarzy i podkreślić piękno oczekiwania. Pozdrowienia i życzenia na pierwszą niedzielę Adwentu składają głównie katolicy. To wyraz pamięci o najbliższych, którzy również rozpoczynają okres intensywnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Oto gotowe propozycje.
Redaktorki Polki.pl / 23.11.2023 16:37
życzenia na pierwszą niedzielę adwentu fot. Adobe Stock, Elena Schweitzer

Życzenia na pierwszą niedzielę Adwentu składają sobie ci, dla których ten okres jest naprawdę wyjątkowy. Chcą jak najlepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Adwent to okres w kościele katolickim, który obejmuje 4 tygodnie przed Wigilią. Wierni uczestniczą wtedy w roratach i podejmują postanowienia. Niektóre zwyczaje adwentowe zostały jednak zapożyczone przez kulturę masową - większość z nas ma w domu kalendarze adwentowe dla dzieci i przygotowuje wieniec adwentowy.

Spis treści:

  1. Rymowane życzenia adwentowe
  2. Poważne życzenia adwentowe
  3. Pozdrowienia adwentowe

Rymowane życzenia na pierwszą niedzielę Adwentu

Rymowanki adwentowe to świetny pomysł na życzenia dla bliskiej osoby, przekazane w formie SMS-a, maila czy kartki okolicznościowej. W połączeniu z ciekawą grafiką mogą być także doskonałym wpisem na portalu społecznościowym.

***

Gdy się Adwent rozpoczyna,
cieszy się chłopak i dziewczyna,
bo to już święta tuż za rogiem,
wszyscy ucieszymy się narodzonym Bogiem.

***

Gdy przychodzi Adwentu początek,
radość wypełnia każdy świata zakątek.
Zaduma, nostalgia, nadzieja i radość,
bo oto narodzi się nam największa miłość!

***

Bracia, cieszmy się i weselmy,
w okres zadumy i oczekiwania się przyodziejmy,
bo już nadchodzi Adwentu czas,
wkrótce Bóg się narodzi wśród nas!

***

Przyjmij dzisiaj me szczere życzenia,
by się Adwent zamienił w czas zamyślenia.
By przyniósł jak najlepsze dni.
Tego właśnie życzę Ci.

pozdrowienia adwentowe

fot. Życzenia adwentowe/Adobe Stock, Floydine

Poważne życzenia na pierwszą niedzielę Adwentu

Adwent to dla wielu osób pełen nostalgii, miłości i refleksji czas, dlatego świetnym pomysłem jest przekazanie bliskim osobom poważnych, mądrych i wzruszających życzeń na pierwszy dzień Adwentu. Możesz połączyć je z pięknym cytatem albo fragmentem Pisma Świętego.

***

Gdy rozpoczynamy okres Adwentu, nie sposób zapomnieć o serdecznych życzeniach. Otaczam dziś myślami Ciebie i Twoich bliskich. Życzę Wam, żeby nadchodzące dni przyniosły Wam ukojenie w oczekiwaniu na radość świąt Bożego Narodzenia.

***

W pierwszą niedzielę Adwentu przyjmij me serdeczne życzenia. Niech najbliższe tygodnie będą dla Ciebie wyjątkowe. Niech grudniowe dni otulą radością i spokojem. Miej wytrwałość w realizowaniu swoich postanowień.

***

Gdy rozpoczyna się Adwent, nasze serca i myśli przepełnione są oczekiwaniem. Życzę ci, aby ten czas okazał się dla ciebie okresem wyciszenia i samych dobrych postanowień.

*** 

Gdy płonie pierwsza świeca w adwentowym wieńcu, otulam ciepłymi myślami wszystkich moich bliskich. Ty zdecydowanie należysz do tego grona, dlatego przesyłam szczere życzenia. Niech nadchodzące dni będą przepełnione radością.

życzenia adwentowe

fot. Poważne życzenia adwentowe/Adobe Stock, Romolo Tavani

Pozdrowienia adwentowe

Pozdrowienia adwentowe świetnie sprawdzają się na portalach społecznościowych, ale także jako luźne życzenia przekazane bliskiej osobie w formie wiadomości SMS czy na czacie. Mogą być zabawne albo wzruszające. Najlepiej prezentują się w towarzystwie tematycznej grafiki.

***

Szczęść Boże na [1, 2, 3, 4] Niedzielę Adwentu. Niech zapłonie świeca, a tydzień będzie pełen miłości i szczęścia!

***

Miłego niedzielnego wypoczynku w tym adwentowym czasie!

***

Miłego przedświątecznego czasu. Niech ta Niedziela Adwentowa będzie cudem, a każdy kolejny dzień będzie jeszcze lepszym, pełnym zdrowia i miłości czasem.

***

Szczególny blask rozświetla świat na nowo, a okres Bożego Narodzenia rozpoczyna się od pierwszej świecy. Niech przyniesie pokój i skieruje ciepło do naszych serc. Życzymy spokojnego okresu Adwentu.

***

Dzień dobry w tę piękną adwentową niedzielę. Niech to będzie dzień pełen ciepła, spokoju i miłości. Życzy...

***

Treść artykuły została pierwotnie opublikowana 25.11.2021.

Czytaj także:
Zadania do kalendarza adwentowego?
Jak zrobić kalendarz adwentowy?
Adwentowy lampion DIY

Redakcja poleca

REKLAMA