
Wieniec adwentowy posiada 4 świece, które zapala się w kolejne niedziele adwentu. Jak zrobić wieniec adwentowy? To bardzo proste.
Spis treści:
- Wieniec adwentowy a bożonarodzeniowy
- Czego potrzeba by zrobić wieniec adwentowy?
- Wieniec adwentowy krok po kroku
Czym różni się wieniec adwentowy od bożonarodzeniowego?
Wieniec adwentowy to jeden z nieodłącznych symboli świąt. Obecne na nim 4 świece, symbolizują 4 tygodnie oczekiwania na Boże Narodzenie. Świece są zapalane każdego wieczoru, a każdej niedzieli do płonących płomyków dołącza jeden nowy, obrazujący upływ czasu i odliczanie kolejnych tygodni.
Ozdobny wieniec bożonarodzeniowy nie musi zawierać świec, choć oczywiście może. Często świąteczne wieńce bożonarodzeniowe wiesza się na drzwiach, podczas gdy ten adwentowy stawia się np. na komodzie.
W naszej galerii znajdziesz pomysły na piękne, tradycyjne wieńce adwentowe, którymi możesz zainspirować się, tworząc własną ozdobę. Wieniec adwentowy warto zrobić samodzielnie, podobnie jak kalendarz adwentowy.
Co jest potrzebne do zrobienia wieńca?
Przygotuj:
- wieniec wiklinowy, słomiany lub rattanowy (jako bazę),
- zielony drucik,
- klej do klejenia na gorąco,
- nożyce,
- gałązki świeżo ścięte z drzewa iglastego,
- ozdoby (szyszki, gotowe dekoracje, plasterki pomarańczy),
- 4 świece,
- podstawki pod świece.
Robienie wieńca adwentowego od zera jest dość pracochłonne, dlatego polecamy wykorzystać przynajmniej gotowy stelaż.
Wieniec adwentowy krok po kroku
- Stelaż wianka ułóż na stole. Za pomocą drucika przymocuj gałązki tak, by całkowicie przykryły bazę.
- W równych odstępach od siebie zamocuj podstawki na świece, używając kleju na gorąco.
- Przymocuj pozostałe ozdoby - za pomocą cienkiego drucika lub kleju.
- Ustaw wieniec w dogodnym miejscu i włóż świece w podstawki. Twój adwentowy wieniec jest gotowy!
Tradycyjny wieniec adwentowy powinien mieć kolisty kształt. Symbolizuje to nieskończoność. Teraz modne są formy minimalistyczne, jak najbardziej naturalne - utworzone z gałązek, szyszek oraz suszonych owoców.
Promocje OBI obejmują wszystko, co potrzebne, by przystroić dom na Święta.
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzyć wieniec balansujący na granicy kiczu! W końcu Boże Narodzenie to przepych kształtów i kolorów. Ozdoba udekorowana bombkami, kokardami, a nawet małymi figurkami świątecznymi, z pewnością spodoba się szczególnie najmłodszym.
Zobacz też:5 pomysłów na minimalistyczne pakowanie prezentów14 pomysłów na świąteczne aranżacje wnętrz

Wieniec adwentowy z gałązek świerkowych
My zdecydowanie jesteśmy zwolenniczkami prostoty. Żywe gałązki świerku lub innego drzewa iglastego, a do tego kilka szyszek i piękna ozdoba gotowa. Na szczęście iglaki są dość trwałe, więc takim wieńcem można się cieszyć nie tylko przez cały adwent, lecz także w okresie poświątecznym.

Wieniec adwentowy z cynamonem i pomarańczą
Wieniec adwentowy przygotowany z patyczków jest świetną bazą dla najrozmaitszych dekoracji. Dołącz lampki i plasterki suszonych owoców, a może również bombki i świąteczne figurki...

Wieniec adwentowy z dekoracją
Nie ma świątecznych dekoracji bez sztucznego śniegu. My lubimy używać również farby w sprayu i wykorzystywać świąteczne motywy.

Wieniec adwentowy z gałązek i szyszek
Wieniec, który wygląda jakby został stworzony wprost przez naturę? Wystarczą suche gałązki i patyki, szyszki, klej oraz świece, najlepiej w białym kolorze.
Aby świece były bezpiecznie umocowane, warto wykorzystać specjalne metalowe podstawki ze szpikulcem.

Wieniec adwentowy na stelażu, oplatany naturalnymi gałązkami
Nie każdy wieniec musi być stworzony na bazie z gałązek iglastych. Świetnie sprawdzi się również ostrokrzew albo gałązki jemioły. Ta prosta forma wygląda naprawdę efektownie. 4 świece możesz ustawić w środku, na tacce.