POLECAMY

Kosmetyki do włosów dla dzieci

Odpowiednie przygotowanie dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej jest niezwykle ważne. Oprócz nauki modlitw i uczestnictwa w próbach istotnym elementem jest również wybór stroju i fryzury. Jak można uczesać dziewczynkę i jakich kosmetyków do włosów użyć, żeby uzyskać efekt, jakiego oczekujemy?
Kosmetyki do włosów dla dzieci fot. Fotolia

Kłopot przede wszystkim dotyczy dziewczynek. Krótkie włosy zazwyczaj nie stanowią żadnego problemu. Klasyczny wianuszek czy delikatne spinki rozwiążą sprawę.

Wyzwaniem są długie włosy, bardzo często zapuszczane specjalnie na tę niezwykłą okoliczność. Każda mała kobietka pragnie wyglądać tego dnia pięknie i dostojnie. Jeśli się trochę postaramy, spełnimy marzenia naszego dziecka bez potrzeby udawania się do fryzjera.

Gdy zdecydujemy się na samodzielne wykonanie fryzury należy się dobrze zastanowić jak chcemy uczesać nasze dziecko. Wymyślny kok jedynie postarzy naszą pociechę, lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny warkocz (tzw. kłos czy dobierany). W przypadku, gdy włosy są cienkie i rzadkie, loki dodadzą im objętości. Aby ich nie niszczyć, zamiast lokówki warto wykorzystać wałki. Możemy spróbować delikatnie upiąć włosy i ozdobić je delikatnymi wsuwkami ozdobionymi kwiatkami.

Kosmetyki dla dzieci

W celu stworzenia wymarzonej fryzury możemy użyć specjalnych kosmetyków do włosów. Rynek kosmetyczny oferuje przede wszystkim szampony stworzone specjalnie dla dzieci. Najczęściej są one bardzo delikatne, powstają na bazie naturalnych składników, a ich główną zaletą jet to, że nie szczypią w oczy. Utrwalić fryzurę pomoże dobre przypięcie włosów do wianka czy innej ozdoby. Jeśli mamy wątpliwości czy to wystarczy, możemy użyć lakieru do włosów. Należy pamiętać jednak, by używać go z umiarem i bardzo ostrożnie. Włosy dziecka są jeszcze bardzo delikatne, a nadmiar lakieru może obciążyć jego fryzurę.

Alternatywą dla lakieru jest pianka. Przede wszystkim odpowiednio użyta nie sklei włosów tak bardzo jak lakier, a także pomoże wzmocnić uczesanie. Dzięki temu fryzura utrzyma się przez czas trwania ceremonii, a nawet do końca dnia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
co ja mam zrobić z włosami !!!