Torebka i chusteczka komunijna

Torebka i chusteczka komunijna

Dodatki są bardzo istotnym elementem każdego stroju, tym bardziej komunijnego. Nie obędzie się bez nich żadna młoda dama. Często bowiem wystarczy odpowiednia torebka, żeby zmienić zwykłą sukienkę w wyjątkową kreację.
/ 22.03.2018 18:15
Torebka i chusteczka komunijna

Oferta dodatków do stroju komunijnego dziewczynki jest bardzo bogata. Można przebierać nie tylko w torebkach, ale również w chusteczkach komunijnych.

Torebka komunijna

Torebkę do Pierwszej Komunii Świętej można kupić niemal we wszystkich sklepach ze strojami komunijnymi. Wybór jest bardzo duży. Na rynku dostępne są zarówno tradycyjne torebki prostokątne i półokrągłe, jak i woreczki komunijne.

Niezależnie jednak od tego, jaki fason wybierzemy, musimy pamiętać, że torebka powinna być w kolorze białym, ewentualnie ecru (jeśli sukienka również jest w takim kolorze). Można wybierać między tymi wykonanymi z atłasu, tiulu lub koronki. Ozdobione są najczęściej koralikami, haftami lub kryzą.

Jeżeli dziewczynka ma oryginalną sukienkę i chce, żeby torebka była idealnie do niej dopasowana, może zaprojektować ją razem z mamą lub babcią.

Ceny za uszycie woreczka komunijnego są różne i zależą od materiału, dodatków oraz cennika krawcowej. Gotowe torebki kosztują w sklepach od 10 do 50 zł.

Chusteczka komunijna

Na rynku dostępne są również różne rodzaje chusteczek komunijnych – zarówno bawełniane, atłasowe, jak i z żorżety. Najchętniej kupowane są kwadratowe i prostokątne, choć możemy także spotkać chusteczki w kształcie serca. Najbardziej uniwersalne są te gładkie, bez żadnych ozdób. Dzieci wolą jednak haftowane, z wypalanymi albo wytłaczanymi wzorami hostii, kwiatów lub gołębia oraz ozdobione perełkami. Haft może być w kolorze białym, złotym, niebieskim lub ecru.

Chusteczka komunijna kosztuje ok. 8 zł.

Pamiętaj, żeby dodatki, które kupujesz były nie tylko modne i dopasowane do stroju komunijnego, ale również praktyczne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)