Światowy Dzień Pocałunku - 6 lipca

Całowanie się i pocałunki w miejscach publicznych bywają denerwujące. Jednak nie w Światowy Dzień Pocałunku! Jak obchodzić święto całowania? Oczywiście całując się! Może to być zwykły buziak, albo namiętny pocałunek. Ale uwaga! W niektórych krajach całowanie jest zakazane! Na co dzień często zapominamy o całowaniu bliskich. Dlaczego całowanie sprawia nam taką przyjemność? Całuj i daj się całować w Światowy Dzień Pocałunku!
/ 06.07.2012 10:24

Pocałunkami wyraża się swoją sympatię bądź głębokie uczucia. Całujemy na przywitanie lub żeby dowieść swojej miłości. Wyrażając przy tym za każdym razem, pozytywne emocje. Światowy Dzień Pocałunku jest świetną okazją, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Zobacz też: Co należy nazwać zachowaniem niestosownym?

1. Dlaczego właściwie się całujemy?

Źródło tego sposobu uzewnętrznienia czułości jest mało romantyczne. Według badań Petera Walschburgera, psychologa biologii z Wolnego Uniwersytetu Berlina, odruch pocałunku zawdzięczamy rodzicom, którzy w prehistorycznych czasach rozdrabniali pożywienie dla swoich pociech wargami. Podając go im, ich usta spotykały się. Wszyscy uczestnicy tego rytuału wspominali to doświadczenie bardzo pozytywnie, twierdzi Walschburger. Dlatego też również w dzisiejszych czasach dotknięcie ust, kojarzy się z czymś miłym.

Światowy Dzień Pocałunku

2. Światowy Dzień Pocałunku: Dlaczego całowanie sprawia przyjemność?

Klaus Hartmann, doktor pediatrii z Heidelbergu, twierdzi, że pocałunek to coś więcej, niż wyłącznie dotyk ust dwojga ludzi. Zaobserwował on, że podczas takiego kontaktu uwalniane są tak zwane hormony szczęścia oraz substancje neuroprzekaźnikowe, które odpowiedzialne są za dobre samopoczucie. Ten przejaw czułości dostarcza dużo przyjemności i jednocześnie sprawia, że czujemy się szczęśliwsi.

Zobacz też: Savoir-vivre w miejscach publicznych - od A do Z

3. Całowanie zabronione!

W niektórych arabskich oraz azjatyckich krajach pocałunek postrzegany jest jako seksualna gra wstępna. Dlatego też poza zaciszem sypialni jest on zakazany. Absolutnie zabronione są tego rodzaju czułości w Dubaju, Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Malezji oraz Indonezji. W Japonii i Chinach całowanie się w miejscach publicznych dozwolone jest wyłącznie parom zaręczonym bądź już poślubionym. Planując Światowy Dzień Pocałunku w jednym z tych krajów warto uprzednio dowiedzieć się, jakie panują tam zwyczaje oraz narodowe konwenanse.

4. Czułości oraz ich ograniczenia czasowe

W niektórych stanach USA również warto mieć się na baczności ze względu na czasowe ograniczenia. Na Rhode Island wolno całować się zakochanym maksymalnie przez trzy minuty, w Iowa pięć minut a w Maryland tylko jedną sekundę. Warto więc zabrać ze sobą stoper, aby nie przekroczyć panujących tam praw, nawet w Światowy Dzień Pocałunku.

Zobacz też: Babski wieczór - 10 żelaznych zasad

5. Najdłuższy pocałunek na świecie

W powyższych stanach niemożliwe jest ustanowienie nowego rekordu w całowaniu. Przynajmniej nie w miejscu publicznym. Według księgi rekordów Guinnessa, najdłuższy, jak do tej pory pocałunek trwał pięćdziesiąt godzin, dwadzieścia pięć minut i jedną sekundę. Ustanowiła go para z Tajlandii między 12 a 14 lutego 2012 roku w mieście Pattaya. Cóż za ogromny wyczyn!

6. Jak spędzić Światowy Dzień Pocałunku?

Nie trzeba od razu starać się pobić rekordu, ale warto tego dnia wszystkim miłym sercu osobom podarować choćby małego całusa. Można rozpocząć dzień od przywitania pocałunkiem bliskich osób. Ofiarowanie buziaków znajomym spotkanym w ciągu dnia również będzie miłym gestem.

Zobacz też: Jak zorganizować babski wieczór od A do Z?

Chcąc wypróbować tego dnia coś szczególnego, może warto pójść za przykładem Eskimosów czy Maorysów. Ich tradycyjnym sposobem wyrażania miłości jest dotknięcie się czołami a następnie nosami. Natomiast będąc w stałym związku, warto ofiarować partnerowi szczególnie długi oraz wyjątkowo namiętny pocałunek.

Źródło: www.edarling.pl

Redakcja poleca

REKLAMA