Laurka na Dzień Kobiet fot. Adobe Stock

Laurka na Dzień Kobiet - 7 pomysłów DIY na efektowne kartki

Z okazji 8 marca wręcza się kwiaty, upominki czy laurkę na Dzień Kobiet. Zainspiruj się kwiatowymi kartkami, delikatnymi wycinankami z papieru czy oryginalnymi pomysłami na laurkę na Dzień Kobiet, które przygotowałyśmy.
Edyta Liebert / 15.02.2021 06:00
Laurka na Dzień Kobiet fot. Adobe Stock

Co roku w sklepach pojawiają się kartki z życzeniami z okazji 8 marca. Warto wykonać samodzielnie laurkę na Dzień Kobiet w wesołych kolorach, ciekawym kształcie lub oryginalnym wzorze.

Jeśli planujesz wykonanie laurki na Dzień Kobiet zastanów się, czy ma być to symboliczny kwiat wykonany z papieru czy kartka z życzeniami na Dzień Kobiet napisanymi odręcznie. Możesz też zawrzeć dedykację (w zależności od tego, dla kogo wykonujesz kartkę) - możesz napisać po prostu „Kochanej Przyjaciółce” czy "„Najlepszej Babci”. Wychodzimy z założenia, że Dzień Kobiet to nie jest okazja do obdarowywania kobiet wyłącznie przez mężczyzn, ale także siebie same lub bliskie sercu kobiety. 

Laurka w kształcie kwiatka

Przyjęło się, że na Dzień Kobiet wręcza się kwiaty lub drobne upominki - naszym zdaniem warto stworzyć papierowy zamiennik kwiatka, który posłuży też jako kartka z życzeniami (można napisać je na odwrocie lub na każdym płatku). Do wykonania laurki na Dzień Kobiet w kształcie kwiatka wystarczy papier kolorowy, patyczek o długości ok. 15 cm (lub wykałaczka), nożyczki i klej.

Pamiętaj, by kolorowe płatki wyciąć starannie, a środek może wyróżniać się brokatowym wykończeniem. Nie zapomnij o owinięciu patyczka zielonym papierem i doklejeniu listków. Laurka kwiatek

fot. Adobe Stock

Pomysłowa laurka na Dzień Kobiet

Pomysłów na wykorzystanie rolki po papierze toaletowym jest niezliczona ilość. Mogą też sprawdzić się jako wesołe osłonki dla np. tulipanów. To urocza laurka na Dzień Kobiet od dziecka np. dla mamy lub babci. Rolkom od papieru można dokleić oczy, warto je obkleić papierem czy bibułą

Laurka z rolki po papierze toaletowymfot. Adobe Stock

Laurka na Dzień Kobiet w pastelowych kolorach

To jeden z naszych ulubionych pomysłów na laurkę na Dzień Kobiet. Kartkę na 8 marca uczynisz bardziej wesołą i wiosenną, jeśli dobierzesz pastelowe, eleganckie kolory. Wytnij duże, średnie i małe kwiaty w kolorach z podobnej palety barw. Jeśli mają to być delikatne odcienie, zadbaj o to aby ładnie ze sobą kontrastowały.

Warto też zaopatrzyć się w sztuczne drobne kwiaty, które często można dostać w pasmanterii. Przykleisz je nawet na zwykły klej w płynie do papieru czy tektury. Uzyskasz wówczas laurkę na Dzień Kobiet w trójwymiarze!

Laurka na Dzień Kobiet w pastelowych kolorachfot. Adobe Stock

Kartka na 8 marca z papieru

Dość prosta, ale jaka pomysłowa! Ta laurka z papieru o przede wszystkim dużo powycinanych, kolorowych pasków o grubości ok 0,5 cm, które formujesz na kartce w kwiaty, a imitują one ich płatki.  To uniwersalny pomysł na prezent przy wielu okazjach, np. laurkę na Dzień Mamy

Laurka z papieru kwiatek na 8 marcafot. Adobe Stock

Laurka tulipan na Dzień Kobiet

Jeśli masz wprawę w zabawie z papierem, proponujemy wykonanie laurki na Dzień Kobiet, która polega na umiejętnym złożeniu papieru w kształt kwiatu. Taka kartka wygląda atrakcyjnie w połączeniu z innymi fakturami (wzorzystym tłem, koronkowym papierem).

Tulipana z papieru wykonasz najprościej, rysując na papierze 3 serca o ostro zakończonych wybrzuszeniach. Zegnij je według osi, a potem sklej ze sobą i 2 skrajne płatki przyklej do bazy laurki - kartki. Jeśli poradzisz sobie z tym zadaniem, wykonanie listków pójdzie ci jak z płatka!

Laurka tulipan na Dzień Kobiet fot. Adobe Stock

Laurka bukiet kwiatów z papieru

Do wykonania tej laurki na Dzień Kobiet, potrzebny jest papier kolorowy dobrej jakości, o dość sztywnej gramaturze, do którego przykleisz trójkątny szary papier imitujący ten z kwiaciarni oraz kolorowe kwiaty. Możesz wyciąć z papieru tulipany, róże czy goździki i stworzyć oryginalną kompozycję z papieru niewielkim nakładem czasu. 

Laurka kwiaty na Dzień Kobietfot. Adobe Stock

Laurka w kształcie cyfry „8” na Dzień Kobiet

To całkiem oryginalny i nieszablonowy pomysł na laurkę z okazji 8 marca - można ją wykonywać też na urodziny. Wystarczy kupić (lub zrobić samodzielne np. z bibuły) niewielkich rozmiarów kwiaty, z kartonu wyciąć cyfrę „8” i mocować do niej kwiatuszki. Taka laurka na Dzień Kobiet robi wrażenie!

Laurka cyfra 8 na Dzień Kobietfot. Adobe Stock

Zobacz także: Co wiesz o historii Dnia Kobiet?5 pomysłów na prace plastyczne z okazji Dnia KobietRomantyczne laurki na walentynki