Garść pomysłów na dekoracje na Dzień Babci i Dziadka

dekoracje na Dzień Babci i Dziadka fot. Adobe Stock, ulza
Chcesz przygotować piękne dekoracje na Dzień Babci i Dziadka? Wykorzystaj to, co masz w domu - kartki papieru, ozdoby, kolorowe tasiemki i sznurki. Możesz wykonać piękne rzeczy przy niewielkim nakładzie środków. Dekoracje z okazji Dnia Babci i Dziadka możesz wykorzystać u siebie lub przynieść do szkoły czy przedszkola.
/ 06.01.2023 05:07
dekoracje na Dzień Babci i Dziadka fot. Adobe Stock, ulza

Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka nie muszą być ani skomplikowane, ani kosztowne. Czasem to te najprostsze elementy tworzą doskonałą całość. Odpowiednio przygotowane ozdoby powieś na oknie, firankach albo przyczep do ściany. Część z nich możesz także rozłożyć na stole, na którym podasz tort na Dzień Babci i Dziadka. Zobacz, jakie dekoracje sprawdzą się najlepiej.

Spis treści:

  1. Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka do domu
  2. Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka do przedszkola

Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka do domu

Jeśli organizujesz w domu imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka, postaw na personalizowane dekoracje. Wykorzystaj np. wspólne zdjęcia dziadków z całą rodziną. Możesz przyczepić je do sznurka lub kolorowych tasiemek, a następnie ozdobić błyszczącymi elementami. W ten sposób stworzysz ciekawą girlandę.

fot. Dekoracje na dzień babci i dziadka/Pinterest

Dobrym pomysłem jest także przygotowanie napisu, który powiesisz na ścianie albo oknie. Najlepiej będzie wyglądał, jeśli każda literka i znak będą narysowane lub nadrukowane na osobnej kartce papieru. Tę dekorację można wykorzystać zarówno w domu, jak i szkole czy przedszkolu, podczas przedstawienia dla dziadków.

fot. Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka/Pinterest

Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka do przedszkola

W przypadku apelu czy przedstawienia w przedszkolu i szkole jest nieco większe pole do popisu. Dosłownie - najczęściej na potrzeby Dnia Babci i Dziadka przygotowuje się scenę z kotarami, na których można powiesić napisy i dekoracje. Bardzo często stosuje się także specjalne miękkie tablice z korka lub pianki, na których ozdoby można przymocować przy pomocy pinezek.

fot. Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka do przedszkola/Pinterest

W przedszkolu i szkole najczęściej na takie uroczystości zaprasza się dziadków, dlatego rodzice wraz z dziećmi mogą zadbać o to, aby wśród dekoracji były także zdjęcia maluchów wraz z babcią czy dziadkiem. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie ich na ścianie, do której następnie przymocuje się serduszka wycięte z papieru.

fot. Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka/Pinterest

Jeśli w szkole czy przedszkolu organizowane jest przedstawienie, bardzo ważne jest przygotowanie odpowiedniej scenografii. Niech to będzie coś związanego z tematyką występu. Często podczas takich wydarzeń organizuje się też poczęstunek, można przygotować specjalny kącik.

fot. Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka/Pinterest

Czytaj także:
Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka
Życzenia na Dzień Babci i Dziadka
Laurka na Dzień Babci i Dziadka
 

Redakcja poleca

REKLAMA