Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka 2023: co kupić najbliższym?

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia - Dzień Dziadka. Co sprawi radość seniorom? Oto pomysły na najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka, które na pewno ucieszą twoich bliskich. Możesz postawić na personalizowane podarunki, coś dla zdrowia albo słodkości. Dobrym pomysłem są także tekstylia i AGD.
/ 03.01.2023 14:28

Już niedługo Dzień Babci i Dzień Dziadka 2023. W tych dniach odwiedzamy swoich bliskich, składamy im życzenia i wręczamy drobne prezenty. Nie wiesz, co kupić dziadkom z okazji ich święta? W przypadku dzieci, zwykle sprawdzają się laurki lub ciasto na dzień babci, samodzielnie upieczone. 

Jeśli jednak chcesz wręczyć inny upominek, podpowiadamy co wybrać na prezent dla babci i dla dziadka. Każda z tych propozycji z pewnością ich ucieszy. By kupić prezent dla dziadka, nie musisz wydawać fortuny, drobiazg dla babci też nie musi być kosztowny. Z pewnością zmieścisz się w założonym budżecie.

Spis treści:

  1. Personalizowane akcesoria dla babci i dziadka
  2. Prezent na Dzień Babci i Dziadka: tekstylia
  3. Prezent na Dzień Dziadka
  4. Prezent na Dzień Babci

Personalizowane akcesoria dla babci i dziadka

Jeśli chcesz podarować dziadkom prezent praktyczny, a jednocześnie elegancki, możesz zdecydować się na coś, co zawsze przyda się w domu: kapcie, fartuch kuchenny, rękawiczki, poduszki lub ręczniki. Z łatwością znajdziesz także zestaw dla dwojga.

Świetnie sprawdzą się także personalizowane akcesoria: album na zdjęcia z imieniem babci czy dziadka lub kubek czy koszulka ze zdjęciem całej rodziny.

Dziadkowie zapewne ucieszą się także z flakonu nowych perfum czy zestawu kosmetyków do pielęgnacji. Kosmetyki to uniwersalny pomysł na prezent, także dla babci i dla dziadka.

co kupić na Dzień babci i dziadka

fot. Prezent na Dzień Dziadka i Babci/Adobe Stock, pikselstock

Prezent na Dzień Babci i Dziadka: tekstylia

Dziadkowie uwielbiają wszelkie tekstylia. Postaw więc na pościel komplet ręczników czy poszewki na poduszki. Dobrym pomysłem będą także koce oraz narzuty na łóżko czy kanapę. Możesz także postawić na miękki fotel, szlafrok czy ciepłe, grube bambosze albo skarpetki bezuciskowe.

Tekstylia także mogą być personalizowane, ale klasyczne wzory będą bardzo uniwersalne. Staraj się nie sugerować porą roku czy okazją i nie kupuj tekstyliów w zimowe wzory, które sprawdzają się tylko kilka miesięcy w roku.

Prezent na Dzień Dziadka

Dziadkowie, zwłaszcza ci, którzy na emeryturze mają sporo wolnego czasu, chętnie oddają się czytaniu. Zastanów się, jaka książka będzie więc idealnym prezentem. Być może dziadek lubi wspomnienia czy biografie znanych osób, reportaże o górach, a może kryminały?

Książka ulubionego autora zawsze sprawia dużo radości. Dużym powodzeniem wśród seniorów cieszą się także książki o tematyce historycznej i technicznej. Dziadek-majsterkowicz na pewno ucieszy się też z zestawu narzędzi czy poradnika.

Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Dziadka będzie także zestaw kosmetyków do golenia lub flakonik perfum.

Prezent na Dzień Babci

Jeśli twoja babcia uwielbia spędzać czas w kuchni, gotować, piec i robić przetwory, idealnym prezentem będzie przepiśnik lub książka kucharskaDobrym pomysłem na prezent na Dzień Babci może być też wydanie książki z jej autorskimi przepisami. Możesz taką zamówić np. na stronie Empik Foto.

Babcia na pewno ucieszy się także z grubych skarpet i zestawu odżywczych kosmetyków. Jeśli lubi aktywny wypoczynek, postaw zaś na kijki do nordic walking albo ciepłą kurtkę.

prezent na dzień babci i dziadka

fot. Prezent dla Babci i Dziadka/Adobe Stock, hedgehog94

Czytaj także:
Życzenia na Dzień Babci i Dziadka
Szablony laurek dla Babci i Dziadka
Dziecięce prezenty na Dzień Babci i Dziadka
 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA