pomysł na dzień dziecka fot. Adobe Stock, YURII MASLAK

Pomysły na Dzień Dziecka: jak kreatywnie spędzić czas z maluchami w domu i szkole? Nietypowe aktywności, zabawy i prezenty

Najlepszy pomysł na Dzień Dziecka to wspólny rodzinny wyjazd albo ciekawe aktywności na świeżym powietrzu. Często taki dzień pełen wrażeń zastępuje nawet najlepszy prezent. Oczywiście możesz podarować maluchowi coś od serca, ale to wspomnienia zostaną z nim na wiele lat. Zorganizuj wyjazd za miasto albo rodzinny piknik.
/ 26.05.2023 05:27
pomysł na dzień dziecka fot. Adobe Stock, YURII MASLAK

Dzień Dziecka można zorganizować na wiele sposobów. Nie musisz ograniczać się jedynie do prezentów i zabrania malucha na ulubione lody. Często nawet podarunek nie jest potrzebny, jeśli zorganizujesz dzień pełen wyzwań i atrakcji. Nawet niewielkim kosztem możesz sprawić, że dzieci będą uśmiechać się od ucha do ucha przez cały dzień. Ciekawe atrakcje można przygotować także w szkole.

Spis treści:

  1. Pomysł na Dzień Dziecka
  2. Jak spędzić Dzień Dziecka w domu?
  3. Pomysł na Dzień Dziecka w szkole
  4. Co zamiast prezentu dla dziecka?

Pomysł na Dzień Dziecka: co robić z maluchem?

Jeśli chcesz zapewnić maluchowi Dzień Dziecka, który będzie niezapomniany i pełen wrażeń, najlepszym pomysłem będzie zorganizowanie krótkiego wyjazdu za miasto albo zapewnienie ciekawej atrakcji lokalnej. W Dzień Dziecka mnóstwo małych i dużych miast, a także wsi organizuje eventy dla najmłodszych.

Dostępne są wówczas między innymi karuzele, dmuchańce oraz zabawy przygotowane i prowadzone przez animatorów. Podczas takiego eventu dzieci mogą skorzystać z malowania twarzy i zmienić się w ulubione zwierzątko, a także wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami. 

Świetnym pomysłem będzie także rodzinny piknik, który możecie zorganizować z innymi rodzicami i ich dziećmi. Takie wspólne wyjście to okazja do zacieśniania relacji zarówno między maluchami, jak i dorosłymi. Czasem także miasto organizuje takie pikniki, zarówno z okazji Dnia Dziecka, jak i np. Dnia Mamy.

Jak spędzić Dzień Dziecka w domu?

Może się tak zdarzyć, że nie chcesz lub nie możesz tego dnia nigdzie wyjść. Spokojnie, wspaniały Dzień Dziecka można spędzić także w domowym zaciszu. Przede wszystkim przygotuj pyszne ciasto dla dziecka i pozwól mu na słodkie lenistwo o poranku (jeśli Dzień Dziecka przypada w weekend).

W ciągu dnia wspólnie możecie grać w planszówki albo zorganizować dowolny konkurs (np. na najpiękniejszy rysunek albo najszybciej zbudowaną wieżę z klocków). Świetnie sprawdzi się także kalambury albo odgrywanie scenek.

pomysł na dzień dziecka w szkole

fot. Pomysł na Dzień Dziecka/Adobe Stock, unai

Pomysł na Dzień Dziecka w szkole

Jeśli jesteś nauczycielem lub rodzicem i wspólnie organizujecie Dzień Dziecka w szkole czy przedszkolu, możliwości jest naprawdę sporo. Podobnie, jak w przypadku świętowania w domu, najlepszą opcją są wszelkiego rodzaju zabawy, gry interaktywne oraz konkursy.

W przypadku większego budżetu dobrym pomysłem jest zamówienie animatora albo całego pokazu, podczas którego maluchy będą mogły spotkać się z postaciami z bajek, pomalować twarze lub wziąć udział w teatrzyku jako aktorzy.

Co zamiast prezentu na Dzień Dziecka?

Zamiast fizycznego prezentu możesz zdecydować się na zorganizowanie rodzinnego wyjazdu albo wykupić całodniowy karnet do parku rozrywki (np. Energylandia, Suntago, etc.) W ostatnich latach bardzo popularne jest "kupowanie wspomnień", czyli korzystanie z gotowych pakietów. Wśród nich znajdziesz np. godzinę jazdy na torze kartingowym, pierwsze nurkowanie czy wizytę na warsztatach w fabryce czekolady. Do wyboru, do koloru!

Możesz także postawić na jakiś drobiazg - świetnie sprawdzi się np. książka z okazji Dnia Dziecka albo coś, co będzie nie tylko piękne, ale także praktyczne - np. globus czy wygodne słuchawki.

pomysły na prezent na dzień dziecka

fot. Pomysł na Dzień Dziecka/Adobe Stock, davit85

Czytaj także:
Wierszyki na Dzień Dziecka
Życzenia dla dorosłego dziecka
Cytaty na Dzień Dziecka