POLECAMY

Gdzie zorganizować pierwszą komunię?

Choć dawniej komunie nie były tak hucznie obchodzone, dziś nastała prawdziwa moda na ich świętowanie. Zobacz, gdzie możesz ją zorganizować!
Gdzie zorganizować pierwszą komunię? fot. Fotolia

Pierwsza komunia - świętowanie w domu

Dom to idealne miejsce na przyjęcie gości, o ile ich ilość nie jest zbyt duża. Aby obchody były udane, a ty masz wystarczająco dużo czasu, przygotuj ciekawą propozycje dań. Polecamy przekąski na zimno, takie jak bukiet surówek, sałatki czy talerz wędlin i serów. Oprócz tego zadbaj również o podanie słodkości - ciast, serników lub lodowych deserów. Jeśli twoi goście przybędą na obiad, zaproponuj klasyczne zupy, takie jak rosół, flaki czy zupa pieczarkowa. Goście z pewnością będą zachwyceni!

Tutaj znajdziesz propozycje menu dla gości zaproszonych na komunijną ucztę.

Pierwsza komunia - świętowanie w restauracji

To zdecydowanie lepszy pomysł, jeśli liczba gości zaproszonych na ucztę sięga co najmniej 20 osób. Dzięki temu obejdziesz się bez konieczności szykowania stołu w domu, godzin gotowania oraz późniejszego sprzątania. Jedynym minusem są jednak koszty - w tym przypadku ceny za talerzyk sięgają od 70 złotych w górę.

Pierwsza komunia - świętowanie w domu weselnym

To najlepsza opcja dla tych, którzy hucznie obchodzą pierwszą komunię dziecka i zapraszają nań całą rodzinę (powyżej 40 osób). W tym przypadku ceny sięgają około 120 złotych od osoby, ale do dyspozycji - poza samą salą - mamy dodatkowo ogródek, prywatny parking, plac zabaw oraz np. grilla. Propozycja ta przeznaczona jest do tych osób, dla których cena po prostu nie jest najważniejsza.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/11 miesięcy temu
Pewnie, że tak. Stoły były fajnie ustawione, ale goście i tak się kręcili, trochę po lokalu, trochę po ogrodzie.
/11 miesięcy temu
I jak było? Zmieściliście się?
/rok temu
Dzięki! Zarezerwowałam salę na koniec maja, tak jak nam pasowało idealnie :)
POKAŻ KOMENTARZE (4)