POLECAMY

Kiedy dziecko przyłapie was na seksie

Tak krępująca sytuacja może przytrafić się każdemu. Grunt to umieć z niej wybrnąć.
Kiedy dziecko przyłapie was na seksie fot. Panthermedia

Kiedy dziecko zawita do waszej sypialni w najmniej oczekiwanym momencie, najlepszym doradcą jest spokój. Choć sytuacja jest ciężka i niejednemu rodzicowi na samą myśl o niej cierpnie skóra, złość w tym wypadku nie jest dobrym doradcą. Musicie zachować zimną krew.

Przede wszystkim:

* nie krzyczcie na dziecko - krzyk może wywołać u dziecka poczucie winy i przekonanie, że albo on, albo wy zrobiliście coś bardzo złego. Na zdrowy rozum - widok osoby leżącej na drugiej oraz dźwięki wydawane podczas seksu maluchowi mogą kojarzyć się z przemocą. Z tego powodu najlepiej będzie (z uśmiechem na ustach) zadać dziecku pytanie dlaczego nie śpi lub czy coś się stało. Rozmowa z nim da wam parę sekund na szybkie ubranie się i zebranie myśli.

* wyjaśnijcie co się działo - po pierwszym szoku musicie postarać się wyjaśnić dziecku, co takiego robiliście. Może zadawać krępujące pytania, dlatego dobrze by było, abyście oboje uczestniczyli w tej w rozmowie.

Jak to zrobić?

* Postarajcie się wybadać, co dziecko myśli o tym, co zobaczyło. Możecie na przykład zapytać, dlaczego miał taką zdziwioną minę po wejściu do sypialni.

* Podejmijcie decyzję czy to właściwy moment na powiedzenie prawdy - jeśli tak - wyjaśnijcie, co robiliście. Jeżeli nie dorósł jeszcze do takiej wiedzy, potwierdźcie jego wersję wydarzeń (o ile nie jest to wersja zawierająca przemoc) lub wymyślcie coś innego. To powinno go uspokoić.

* Dawkujcie wiedzę - oczywiście w ilości dostosowanej do wieku. Możecie na przykład powiedzieć, że po prostu się przytulaliście. Jeśli zacznie dopytywać dlaczego byliście bez ubrań odpowiedzcie, że szykowaliście się do spania. Być może tak udzielona odpowiedź mu w zupełności wystarczy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)