Czop śluzowy- zwiastun porodu

Witam serdecznie! Jestem w 38 tyg. ciąży, piszę do pani, ponieważ mieszkam za granicą i niestety nie o wszystkim mogę porozmawiać ze swoja położną.
Czop śluzowy- zwiastun porodu

Witam serdecznie! Jestem w 38 tyg. ciąży, piszę do pani, ponieważ mieszkam za granicą i niestety nie o wszystkim mogę porozmawiać ze swoja położną (bariera językowa). 15-ego lutego odszedł mi czop (większa ilość brązowego śluzu zabarwionego krwią). Położna powiedziała, że to nic groźnego, że jeśli dziecko dużo się rusza, to może się ten czop odkleić wcześniej. Czytałam, że do takiego odejścia czopu może dojść do 3 tyg. przed porodem. Wczoraj właśnie minęło te 3 tygodnie i nic się nie dzieje. Czy powinnam się niepokoić?

zniecierpliwiona mama

Przyszła pani mamo, troszeczkę cierpliwości (poza tym pani ma jeszcze czas do terminu porodu). Wszystko w swoim czasie. Owszem, czop śluzowy może odejść na kilka dni do kilku tygodni przed porodem. Jest to jeden ze zwiastunów nadchodzącego porodu. U jednych czop śluzowy odchodzi 3 tygodnie przed porodem, a u innych np. 3 tygodnie i 2 dni. To jest natura a nie schematy. Proszę się nie martwić jeśli odczuwa pani ruchy płodu, nie występuje żadne plamienie (krwawienie), wody płodowe są zachowane to cierpliwości w czekaniu na początek porodu. Powodzenia na sali porodowej.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
witam:) w nocy jak sie przebudzilam poczulam gesta wydzieline, byla koloru bialo czerwonego...teraz powiedzialabym ze jest bardziej brazowa, czy to jest normalne, taki kolor?