Jak wywołać poród po terminie fot. Fotolia

Jak wywołać poród po terminie

Termin porodu już minął? Zobacz, jak możesz go przyspieszyć!
Milena Oszczepalińska / 29.10.2015 06:10
Jak wywołać poród po terminie fot. Fotolia
Końcówka ciąży bywa, że się dłuży przyszłej mamie. W tym czasie najbardziej doskwiera jej kręgosłup, czuje się opuchnięta, ociężała, a do tego nie może się doczekać, kiedy wreszcie zobaczy swoje maleństwo i będzie mogła wziąć je w ramiona.

Zdarza się jednak i tak, że termin porodu nadchodzi, a dziecko zachowuje się, jakby w ogóle nie było mu spieszno na przyjście na ten świat. Kiedy jest już jakiś czas po terminie, napięcie rośnie i cierpliwość znacznie spada. Co można wówczas zrobić, by przyspieszyć akcję porodową?

Jak wywołać poród po terminie?

Przedstawiamy kilka domowych sposobów na wywołanie porodu. Jest duża szansa, że podziałają!

1. Masuj brodawki sutkowe

Wydaje ci się, że nie ma to żadnego związku z porodem? A jednak! Masowanie brodawek zwłaszcza w końcówce ciąży może powodować wydzielanie się oksytocyny. Hormon ten powoduje skurcze macicy, co może przyspieszyć poród.

2. Spaceruj

Ruch jest bardzo wskazany do pobudzenia akcji porodowej. Oczywiście nie zachęcamy, byś nagle poszła na intensywny trening fitness, ale długi spacer w parku jest jak najbardziej wskazany!

3. Weź ciepłą kąpiel

Ciepła kąpiel odpręża i relaksuje, co będzie sprzyjało skurczom macicy. Gdy jesteś zestresowana, napinasz się i nie dajesz szans organizmowi na przygotowanie się do porodu. Pamiętaj tylko, by nie przesadzić z temperaturą.

4. Zafunduj sobie intymne chwile z partnerem

Współżycie seksualne sprzyja skurczom macicy. To właśnie dlatego gdy ciąża jest zagrożona przedwczesnym porodem, zaleca się zaprzestanie kontaktów płciowych. Jeśli natomiast minął już termin porodu, seks jest wręcz wskazany.

Przeczytaj więcej o porodzie:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/01.03.2019 21:52
Najlepszą metodą jest aktywny spacerek, potem ciepła kąpiel, potem skakanie na piłce i znowu kąpiel. Wtedy w moim przypadku (w nocy) zaczęły się skurcze co 10 minut i o 5-6 rano co 5 minut potem to już szpital i poród ale 100% naturalny. Bez oksytocyny ,bez znieczulenia. Bez cięcia, pekniecia i bez szycia. Skurcze były z kręgosłupa i z brzucha.
/13.11.2017 16:13
Seks :) kilka godzin po zaczęły się skurcze, A dobę po Maluszek był już z nami . :)
/27.10.2017 22:37
Dobry sposób to chodzenie po schodach. Znam osoby którym pomoglo😊
POKAŻ KOMENTARZE (1)