POLECAMY

Depilacja bikini po cięciu cesarskim

7 tygodni temu urodziłam dziecko. Poród zakończył się cesarką. Na wizycie kontrolnej lekarz powiedział, że wszystko się goi ok.

Depilacja bikini po cięciu cesarskim

7 tygodni temu urodziłam dziecko. Poród zakończył się cesarką. Na wizycie kontrolnej lekarz powiedział, że wszystko się goi ok. Jaki rodzaj depilacji bikini jest przeznaczony po wykonaniu cięcia cesarskiego. Wcześniej wykonywałam depilację woskiem. Czy teraz jest to możliwe?? Jeżeli nie teraz to po jakim czasie?

Ania

Teoretycznie cięcie nie powinno zachodzić na owłosienie łonowe- jednak u niektórych kobiet owłosienie łonowe jest w linii rany pooperacyjnej. Jeśli u pani linia włosów sięga wysoko nie polecam wykonywania depilacji woskiem. Poza tym obecnie skóra jest wrażliwa, okolica rany również więc raczej to nie jest dobry pomysł na depilację bikini za pomocą wosku. Proszę zastosować krem lub golenie. Trudno jest powiedzieć po jakim czasie można zastosować depilację woskiem bowiem u każdej kobiety proces gojenia się rany ma różną długość- dolegliwości bólowe stopniowo ustępują a potem pojawia się swędzenie. W tym wszystkim najbardziej chodzi o ból podczas depilacji oraz o dbałość o to by nie podrażniać blizny (jeśli owłosienie jest również w tym miejscu).

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 lat temu
zalson ja tam nie wierze w takie brednie