Matka wrzuciła do basenu ośmiomiesięczne niemowlę fot. Adobe Stock

Wrzuciła ośmiomiesięczne niemowlę do basenu. Rodzice krytykują kontrowersyjną naukę pływania

Rodzice są przerażeni filmikiem, na którym malutki Oliver ląduje w ogromnym basenie. Matka chłopca zapewnia, że to nic złego i nie zamierza przepraszać. Dlaczego?
/ 29.06.2020 13:29
Matka wrzuciła do basenu ośmiomiesięczne niemowlę fot. Adobe Stock

Video, na którym kobieta wrzuca niemowlaka do basenu, stało się viralem i wzbudziło ogromne poruszenie internautów. Rodzice krytykują kontrowersyjną metodę nauki pływania i są przekonani, że matka chłopca nie zapewniła mu odpowiedniego bezpieczeństwa. Zdaniem komentujących maluch mógł nawet utonąć. 

Matka uczy niemowlę pływać metodą ISR

Krysta Meyer, znana na popularnej platformie społecznościowej TikTok jako „Mom of 2 boyss” pokazała filmik, na którym bierze swojego ośmiomiesięcznego synka Olivera na ręce i z rozmachem wrzuca go do basenu. Następnie spokojnie wchodzi do wody, czekając, aż maluch sam wypłynie na powierzchnię. Brzmi jak skrajna nieodpowiedzialność? Okazuje się, że to stosowana przez wielu rodziców metoda nauki pływania. 

@mom.of.2.boyss

Oliver amazes me every week! I can’t believe he is barely 2 months in and is catching on so fast. He is a little fish. ##baby ##swim

♬ original sound - mom.of.2.boyss

Sposób Krysty na naukę pływania to tak zwane Infant Swimming Resource (ISR), gdzie małe dziecko (najczęściej w wieku 6-12 miesięcy) jest oswajane z głębokością i musi nauczyć się samodzielnie poradzić sobie z tym, że znalazło się pod wodą. Ma to uruchomić jego naturalne instynkty, które zmuszą malucha do utrzymania się na powierzchni.

W komentarzach pod filmikiem wiele osób zalało jednak kobietę krytyką. Rodzice uważają, że tak drastyczna metoda może wyrządzić dziecku krzywdę, bo może ono zakrztusić wodą, a w konsekwencji nawet utonąć

Mama Olivera nie zamierza jednak się kajać i przepraszać i w jednym z kolejnych swoich nagrań tłumaczy, że z zadowoleniem przyjmuje cały hejt, bo wszystko co zmusza rodziców do mówienia o bezpieczeństwie w wodzie, może uratować niejedno życie. Sama sobie nie ma nic do zarzucenia i zapewnia, że ośmiomiesięczny Oliver jest w trakcie nauki pływania stuprocentowo bezpieczny. 

Co to jest ISR? 

Infant Swimming Resource to metoda, która nie ma za zadanie uczyć dziecka pływania rekreacyjnego czy sportowego, a bardziej odpowiedniego zachowania w razie wpadnięcia do wody w niebezpiecznej sytuacji. Ta technika ma ochronić dziecko przed utonięciem. Chodzi w niej przede wszystkim o to, by maluchy umiały szybko wynurzyć się i unosić na wodzie.

Zobacz też:Te zwierzęta to prawdziwe gwiazdy Instagrama! Bawią i wzruszają do łez61-latka zdecydowała się zostać surogatką i urodzić dziecko synowi i jego partnerowiOburzająca zabawa na TikToku. Rodzice świetnie się bawią, wystraszone dzieci płaczą