Uśmiechnięte wcześniaki dodają otuchy swoim rodzicom. Wzruszająca [GALERIA]

Szykujcie chusteczki! Te urocze maluchy, które przyszły na świat sporo za wcześnie, sprawią, że uronicie łzę!
Marta Kosakowska / 29.05.2018 12:07

Wcześniak to niemowlę, które przyszło na świat między 22. a 37. tygodniem ciąży. Kiedy na dziecko rodzi się przed terminem, w jego rodzicach ogromna radość miesza się z wielkim strachem. Urodzone przed terminem dziecko nierzadko musi walczyć o przetrwanie. Kiedy na twarzy takiego maluszka pojawia się uśmiech, wiadomo, że jest nadzieja!

Czy uśmiech niemowlęcia jest świadomy?

Uśmiech może pojawiać się na twarzy noworodka, również tego urodzonego w terminie, niemal od urodzenia. Początkowo jednak nie jest on świadomy. Zwykle to po prostu niekontrolowany grymas twarzy. Pierwszych „prawdziwych” uśmiechów można oczekiwać około 6-8 tygodnia życia.

Jak uzyskać 300 zł na wyprawkę szkolną?

Jednak, czy to ważne? :) Spójrzcie tylko na te zdjęcia uśmiechniętych wcześniaków. Ich rodzice zamieścili jest w Internecie, by wesprzeć inne osoby w podobnej sytuacji. Oto najlepszy dowód na to, że mimo przeciwności losu, warto walczyć! Galeria na kolejnych stronach.

Źródło: mamotoja.pl

Przeczytaj:
Myślała, że urodzi „tylko” bliźnięta. Wynik badania USG zaskoczył nawet lekarza!
„Nienawidzę telefonu mamy” - napisał chłopiec w wypracowaniu. Jego praca stała się HITEM internetu

Droga Czytelniczko! Chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie lepszy serwis! Co lubisz na Polki.pl, czego Ci u nas brakuje. To zajmie tylko 3 minuty. KLIKNIJ >> ANKIETA

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)