Majówka z dzieckiem - 10 rzeczy które musisz zabrać fot. Fotolia

Majówka z dzieckiem - 10 rzeczy które musisz zabrać

Wyjazd z małym dzieckiem to nie utrapienie, ale wielka frajda! Trzeba się tylko do niego dobrze przygotować. Zobacz, o czym musisz pamiętać!
Agata Bernaciak / 29.04.2014 14:59
Majówka z dzieckiem - 10 rzeczy które musisz zabrać fot. Fotolia
Wybierając się za miasto z małym dzieckiem, trzeba być bardziej przewidującym, niż jadąc w towarzystwie samych dorosłych. Nie oznacza to jednak, że taki wyjazd musi być męczarnią. Wystarczy tylko wcześniej wszystko dokładnie zaplanować. Wtedy wycieczka na pewno się uda.

1. Coś do jedzenia

Prowiant powinien być dostosowany do wieku i potrzeb twojego dziecka.

  • Dla niemowlaków – jeśli nie karmisz piersią – weź termos z przegotowaną wodą i odpowiednie mleko w proszku. Na miejscu błyskawicznie przygotujesz mieszankę.
  • Gotowe potrawy - to idealne rozwiązanie, nie tylko na wyjazd. Wystarczy odkręcić wieczko, ewentualnie podgrzać i gotowe!
  • Małe przekąski do rączki - np. chrupki kukurydziane, herbatniki i owoce (jabłka, banany).

2. Coś do picia

Dziecku nic się nie stanie, jeśli nie zje pełnego posiłku, ale pić musi. I to szczególnie wtedy, gdy za oknem jest naprawdę gorąco. Pamiętaj, ze maluch też sporo się rusza, więc pilnuj, by się nie odwodnił!

3. Papierowe serwetki

Sama doskonale wiesz jak to jest, gdy maluch zasiada do jedzenia - szczególnie w samochodzie. Wszędzie pełno okruchów, a na koszulce jest wypisany cały jadłospis. Aby tego uniknąć nakryj nogi dziecka serwetką. A potem ją po prostu wyrzuć.

4. Butelki z wodą do mycia rąk

Jeśli jedziecie na wycieczkę na łono natury, musisz być przygotowana na wszelkie ewentualności - w tym brak miejsca na przepłukanie rąk. może się zdarzyć, że maluch skaleczy rękę czy się przewróci - dzięki zapasowi wody nawet przemycie rany nie będzie problemem.

5. Mokre chusteczki

Sprawdzą się, jeśli ruszasz na majówkę z niemowlęciem. Z ich pomocą niemal w każdych warunkach będziesz w stanie przewinąć smyka, a poza tym przydadzą się w porach posiłków i pomogą odświeżyć się nawet tobie.

6. Piłka lub rakietki do badmintona

Dla dziecka nie ma nic gorszego niż nuda w czasie wyjazdu. Aby do niej nie dopuścić, weźcie ze sobą na wyjazd piłkę - choćby dmuchaną, plażową. Zajmie mniej miejsca i jest bezpieczniejsza.

7. Ubrania na zmianę

Ileż to razy prosiłaś, żeby smyk nie biegał po kałużach, patrzył pod nogi i przestał się wygłupiać? Pewnie tysiące. W tym roku bądź jednak mądrzejsza i zamiast wymyślać listę zakazów, weź ubranka na zmianę. Nawet jeśli zamoczy się w jeziorze, czy potknie o korzeń - ty będziesz przygotowana.

8. Koc i parasol

Wylegiwanie się na słońcu to przecież kwintesencja majówkowych wyjazdów! Z tego powodu absolutnie nie zapomnij spakować na wycieczkę koca i parasola - na wypadek, gdybyście mieli już dość słońca.

9. Zabawki na drogę

Dzieci często marudzą w czasie jazdy samochodem. Dzieje się tak zarówno z powodu zmęczenia podróżą, ale także zniecierpliwieniem spowodowanym samym wyjazdem. Z tego powodu weź z domu zabawki, które zajmą uwagę malucha w czasie jazdy.

10. Spray przeciw komarom i krem z filtrem

To absolutny must-have każdego wiosenno-letniego wyjazdu! Dzięki takiemu zabezpieczeniu uchronisz malucha przed przykrymi doznaniami spowodowanymi poparzeniami słonecznymi czy swędzącymi ranami. Dodatkowo weź całą apteczkę na wyjazd - na wypadek skaleczenia czy upadku.

Zobacz też: