Jaką wybrać matę edukacyjną dla dziecka?

Rodzice coraz chętniej sięgają po zabawki, które będą służyły dzieciom przez długi czas i jednocześnie wspomogą ich rozwój ruchowy i emocjonalny. Przykładem takich zabawek są wszelkiego rodzaju maty edukacyjne. Na co zwrócić uwagę przy wyborze maty edukacyjnej? Oto kilka wskazówek.
/ 29.08.2013 13:23

Plac Zabaw Sowa Ludi/ fot. materiały prasowe babymama.pl

Najważniejsze bezpieczeństwo

Wybierając matę edukacyjną należy zwrócić uwagę na jakość wykonania zabawki. Nie może być żadnych wystających elementów, a wszystkie części maty muszą być dobrze przymocowane do podstawy. Najlepiej, aby była wykonana z miękkich materiałów, np. z pluszu.Warto poszukać takiej maty, w której będą zabezpieczenia, które uniemożliwią mniejszemu dziecku wyjście poza matę. Na przykład nadmuchiwane zabezpieczenia tak jak w macie Plac Zabaw Sowa Ludi.

Polecamy:  Wybieramy matę edukacyjną – galeria

Rozmiar maty

Dla wielu rodziców znaczenie ma rozmiar maty – nie powinna ona być ani za duża, ani za mała. Warto wybrać taką, która umożliwi swobodną zabawę zarówno dziecku leżącemu, ale i takiemu, które już zaczyna samodzielnie siadać i poruszać się. Idealna mata powinna mieć kształt kwadratu oraz boki o długości mniej więcej 120 cm.

Plac Zabaw Nature Zen Ludi/ fot. materiały prasowe babymama.pl

Dodatki do maty

Bardzo ważne jest to, aby mata posiadała kilka dodatkowych zabawek, które zainteresują malucha i zachęcą go do działania. Mogą to być lusterka, pluszowe maskotki, ukryte obiekty, piszczałki itp. Warto także zwrócić uwagę na to, żeby poszczególne elementy były zróżnicowane pod względem kolorów i faktury materiałów, z jakich są zrobione, tak jak na przykład w macie Plac Zabaw Nature Zen Ludi.

Plac Zabaw Nature Zen Ludi i Plac Zabaw Sowa Ludi cena 209 zł, babymama.pl

Źródło: materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/31.01.2017 14:14
Ciekawe maty sa również w sklepie Bibabu, takie opcje zainteresowania dzieci są bardzo dobre. Maty sa edukacyjne i potrafią zaciekawić maluchy :)
/14.07.2016 10:52
Tak, na stronie Akpol Baby jest sporo rabatów, w tym na wybrane maty. Dla mnie mata to był jeden z najpraktyczniejszych przedmiotów przy niemowlęciu, na pewno warto mieć u siebie.
/27.03.2015 20:22
wlasnie zbieram sie na kupno maty edukacyjnej, mam juz prawie cala wyprawke, wiec zostawilam to na koniec... ale bardzo fajne porady :) a czy w Akpol Baby też są jakieś rabaty na te maty? chcialabym cos fajnego, ale za rozsadne pieniadze...
POKAŻ KOMENTARZE (1)