POLECAMY

Gdzie zjeść z dzieckiem obiad na mieście?

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego posiadanie dziecka kojarzy się z częstymi pobytami rodziców w domu i niemalże całkowitą rezygnacją rodziny z wyjść do miejsc publicznych? Wcale nie musicie siedzieć z dzieckiem w domu! Możecie spokojnie wyjść z maluchem na posiłek na mieście!
Gdzie zjeść z dzieckiem obiad na mieście?

Może przyczyna leży po stronie właścicieli kawiarni, restauracji, a nawet pubów. Do niedawna tylko w dużych sieciach gastronomicznych rodzice mogli liczyć na krzesełko dla malucha. Może rosnąca konkurencja sprawiła, że w coraz większej ilości kawiarni i restauracji przychylnym okiem patrzy się na rodziny z małymi dziećmi.

Co jest zaletą miejsc, gdzie można zjeść obiad z dzieckiem?

Przede wszystkim to, że możecie swobodnie siedzieć przy stole, a razem z Wami dziecko, bez obawy, że siedzący obok Was klient będzie się skarżył na gaworzenie brzdąca lub jego miny podczas jedzenia. Poza tym takie miejsca zapewniają dzieciom nieco starszym możliwość zabawy.

Grzeczne siedzenie przy stole w oczekiwaniu na obiad jest dla kilkuletniego dziecka trudne do zniesienia. Dlatego w zwykłych restauracjach musicie chodzić za malcem w tę i z powrotem.

W restauracjach gotowych na przyjęcie rodziców z dziećmi możecie liczyć na obecność suchego basenu, stolika z malowankami czy układankami, wydzielonego miejsca na zabawę klockami. Wasze dziecko w towarzystwie innych dzieci nie będzie się nudziło ani przeszkadzało innym.

A kiedy przyjdą cieplejsze dni i rodzice będą mieli ochotę na włoska kawę pod parasolem ich pociechy będą radośnie dokazywały na pobliskim placu zabaw. 

Polecamy: Jak podróżować z dzieckiem?

Gdzie szukać miejsc na rodzinny obiad

Najprędzej znajdziecie je w dużych miastach, niekiedy mogą was pozytywnie zaskoczyć profesjonalnym przyjęciem małych gości, a to dlatego, że niekiedy właścicielami czy inicjatorami powstawania takich miejsc są właśnie rodzice.

Proponuję też, by przed dłuższa podróżą znaleźć kilka restauracji przyjaznych rodzicom i ich pociechom i w nich spędzić kilka chwil odpoczynku w czasie drogi. 

Czytaj także: Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Ja na obiady moje dzieci zabieram do babci. Uwielbiają jej makarony. Czasem zjemy tez coś przy okazji jak jesteśmy w loopys world. dobre mają jedzenie, ze świeżych produktów. Poza tym całe menu jest dostosowane do potrzeb małych dzieci . Na posiłki długo się na czeka, a cenowo w porównaniu do podobnych miejsc jest na równym poziomie.