POLECAMY

Czy narkotyki przenikają do mleka matki?

Każda substancja odurzająca, którą zażywasz, znajdzie się Twoim mleku, a tym samym przeniknie do organizmu Twojego dziecka. Gdy bierzesz narkotyki, nie tylko zagrażasz jego zdrowiu, ale także bezpieczeństwu, ponieważ używki upośledzają Twoją zdolność rodzicielską.
Czy narkotyki przenikają do mleka matki?

To, co jesz, je też Twoje dziecko

Podobnie jak dostępne na rynku leki, inne, czasem niedozwolone substancje, na przykład narkotyki, mogą zaszkodzić w procesie produkcji i dostarczania mleka.

Udowodniono, że jest tak w przypadku na przykład marihuany, która hamuje wydzielanie prolaktyny niezbędnej do produkcji mleka przez organizm matki. Ważne jest, abyś zdała sobie sprawę z tego, że każda substancja odurzająca znajdzie się w Twoim mleku, czasem nawet w skoncentrowanej formie.

Zobacz też: Zanim spróbujesz - narkotyki a zdrowie

Nie krzywdź dziecka!

Jeśli się narkotyzujesz, narkotyzujesz również swoje dziecko. Krzywda, jaką wyrządzasz tym rozwijającemu się dziecku, może mieć bardzo poważne i trwałe skutki.

Narkotyki sprzedawane na ulicach, takie jak heroina czy kokaina, często mieszane są ze szkodliwymi substancjami chemicznymi i nigdy nie wiadomo, jaki efekt przyniesie ich zażywanie.

Zobacz też: Dlaczego ludzie biorą narkotyki?

Czy jesteś dobrym rodzicem?

Najistotniejsze jest jednak to, że  przyjmowanie narkotyków upośledza Twoją zdolność rodzicielską. Powodują one utratę zdolności oceny sytuacji i koordynacji.

Dobra opieka rodzicielska wymaga jasności umysłu. Jeśli jesteś uzależniona od leków lub substancji odurzających, zwróć się o pomoc do lekarza.

Fragment pochodzi z książki „Mamie na ratunek. Karmienie piersią” Suzanne Fredregill (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)