Co zabrać na spacer z dzieckiem?

Dla wielu rodziców spacerowanie z dzieckiem kojarzy się z wieczną udręką, wieloma rzeczami do zabrania i wiecznym bieganiem za chodzącym już maluchem. Należy pamiętać, że wystarczy kilka sprytnych gadżetów, aby spacer był przyjemnie spędzonym czasem z dzieckiem na świeżym powietrzu. Podpowiadamy jak się przygotować i co ze sobą zabrać, by spacer przebiegał bez żadnych zakłóceń.
/ 09.08.2013 10:11

Karmienie

Jak wiadomo na spacerze każde dziecko jest głodne, niezależnie od tego, ile zdołało zjeść przed wyjściem z domu. Chodzi tutaj oczywiście głównie o starsze dzieci. Dla nich zawsze pod ręką trzeba mieć jakąś przekąskę, a jak wiadomo generuje to ogromny bałagan w torbie mamy. Dlatego warto zakupić dla siebie na czas spacerów specjalne torby, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by nie przemakały, a okruszki można było usunąć lekko potrząsając torbą. Jeżeli wychodzimy na dwór z dzieckiem, które jeszcze pije mleko z butelki, to praktycznym rozwiązaniem będzie kupno butelki z dozownikiem mleka oraz specjalnego termosu na butelki.

Zabawa

Zabawa na spacerze to czysta przyjemność, gdy jest się na placu zabaw i jest na nim dużo dzieci. Gdy maluchowi zaczyna się nudzić warto mieć zawsze ze sobą jakąś jego ulubioną zabawkę, która zajmie go na chwilę przed planowanym powrotem do domu. W przypadku dziewczynek może to być skakanka lub ulubiona lalka, zaś dla chłopców mały robocik czy samochód.

Polecamy: Rozwijające zabawy na dworze dla dziecka powyżej 3 lat

Mata do przewijania z metkami Snoozebaby / fot. materiały prasowe Pawłowska Media

Przewijanie i przebieranie dziecka

Dużo kłopotów każdemu rodzicowi w czasie spaceru dostarcza przewijanie dziecka. Jednakże wystarczy mieć dobrą matę i wtedy wszystko staje się łatwiejsze. Mata taka powinna się składać i mieć dużo kieszonek na wszystkie potrzebne rzeczy – wówczas można schować ją do torby i mieć wszystko w jednym miejscu. Na przykład mata do przewijania z metkami Snoozebaby, która posiada dodatkowe funkcje. Może ona zastąpić np. kocyk, a także zapewnić maleństwu zajęcie w czasie przewijania. Ma ona przyszyte wielokolorowe metki o różnej strukturze, które z pewnością zaciekawią niejednego malca.

Mata do przewijania z metkami Snoozebaby dostępna jest w sklepie babymama.pl, cena 115 zł

Źródło: Materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: O czym pamiętać wybierając się z niemowlakiem na wakacje za granicę