W jaki sposób utrzymać zabawki w czystości?

Zabawki należy regularnie czyścić ponieważ codziennie zbierają się na nich niebezpieczne dla zdrowia dziecka bakterie. Zabawki często poniewierają się po podłodze, a później mogą trafić do buzi twojego malucha. W jaki sposób utrzymać zabawki w czystości?
/ 19.07.2013 13:53

Walcz z zarazkami

Utrzymanie czystości domu jak i wszystkich przedmiotów w nim się znajdujących nabiera zupełnie nowego znaczenia, kiedy pojawia się w nim mały człowiek. Oczywiście częstotliwość wykonywania tych czynności znacznie wzrasta, szczególnie jeśli maluch ma uczulenie na kurz. Dokładne posprzątanie uchroni również dziecko przed groźnymi zarazkami, takimi jak gronkowce, paciorkowce i E.coli, które znajdują się cały czas w naszym otoczeniu. U małego dziecka mogą one wywołać poważne komplikacje zdrowotne, łącznie z sepsą.

Polecamy: Jak sprawić, aby dom był bezpieczny dla twojego dziecka?

Czego używać do utrzymania higieny w domu?

Usunięcie tych bakterii zwykłym płynem do naczyń czy innym środkiem czyszczącym może okazać się niemożliwe, z drugiej zaś strony nie możemy przy małych dzieciach używać drażniących środków chemicznych, szczególnie zawierających chlor, fosfaty czy chloroform. Jest wiele rozwiązań opartych na naturalnych wyciągach roślinnych, które w bezpieczny sposób pozwalają usunąć prawie 100% wszystkich bakterii, dzięki czemu każdy rodzić może być pewny, że jego dziecko bawi się w bezpiecznym otoczeniu. Przykładem takiego naturalnego środka czyszczącego jest  dziecięcy spray do mycia zabawek Bentley Organic, który zawiera w sobie wyciągi z takich roślin jak aloes, mandarynka, cytryna, pomarańcza i grejpfrut. Po spryskaniu zabawek sprayem, dziecko może się nimi bezpiecznie bawić. Nie ma konieczności spłukiwania sprayu z zabawek, wystarczy je tylko wytrzeć.

Dziecięcy spray do mycia zabawek Bentley Organic/ fot. materiały prasowe Pawłowska Media

Środki do czyszczenia zabawek możesz używać także do mycia blatów stołów i przecierania podłogi. Szczególnie w okresie, kiedy dziecko uczy się raczkować i rączkami dotyka bezpośrednio podłoża. Odpowiedni dobór środków czyszczących oraz detergentów jest o tyle istotny, że produkty oparte na naturalnych składnikach nie wywołują alergii i są w pełni bezpieczne dla dziecka.

Dziecięcy spray do mycia zabawek Bentley Organic cena: 28,90 zł, bentleyorganic.pl

Źródło: Materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Jak dezynfekować zabawki dla malucha?