POLECAMY

Co musisz wiedzieć o ubrankach dla dzieci?

Kiedy już wiecie, że nowy członek rodziny niebawem zagości w Waszym domu - szykujecie dla maluszka wyprawkę. Czym się kierować wybierając dziecięce ubranka, szczególnie w dobie szalejących alergenów i substancji podrażniających delikatną skórę dziecka?
Co musisz wiedzieć o ubrankach dla dzieci?

Tkanina

Choć tekstylia kuszą szeroką paletą barw i wzorów lepiej będzie jeśli w pierwszej kolejności skoncentrujesz się na jakości i rodzaju materiału, z jakiego uszyte jest ubranko niż na jego kolorze. Swego czasu najpopularniejsze były ubranka bawełniane i takie najlepiej jest wybierać i dziś.

Zwłaszcza, że dzisiejsza bawełna jest bardziej miękka niż ta sprzed chociażby dwudziestu lat. Kiedy już wybierzesz delikatną bawełnę - rozejrzyj się za kolorami i zdecyduj, które odcienie mają szansę przypaść Twojemu maluszkowi do gustu.

Kolory

Zanim dasz się ponieść fantazji i kupisz ubranka we wszystkich kolorach tęczy zastanów się nad kwestią praktyczną - jak prać tę wielobarwną masę rękawków, bluzeczek, kaftaników i śpioszków. W zależności od jakości barwnika - ubranka mogą farbować, szybko płowieć.

Dlatego jeśli nikt przed tobą nie wypróbował odzieży danego producenta - wybierz po kilka ubranek w zbliżonych kolorach, by ułatwić sobie pranie. 

Polecamy: Jak wybierać kurtkę dla dziecka?

Jakie ubranka

Nadrzędną zasadą rządzącą kolorystyką dziecięcej szafy jest brak w niej szarości, czerni i innych smutnych nijakich kolorów. Dzieci potrzebują wielu bodźców wokół siebie również tych wzrokowych - dlatego dziecięce ubranka w zależności od pory roku powinny być kolorowe.

Część z nich powinna mieć barwy intensywne, a inne pastelowe.

Dla chłopców polecam następujące kolory ubrań: odcienie zieleni, brązy, odcienie niebieskiego oraz bardziej radosne ubranka łączące w sobie wspomniane wcześniej ciemniejsze kolory z deseniami w kolorze; pomarańczowym, czerwonym, fioletowym, intensywnej zieleni, żółtym.

Przy ubrankach dziewczęcych pozostałabym przy kolorach pastelowych, jednak kilka ciemniejszych akcentów też nie zaszkodzi. 

Czytaj także: Jak dezynfekować zabawki dla malucha?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 lat temu
Zgadzam się, że ubranka dla maluchów powinny być żywe i kolorowe. ja dla swojego maluszka kupiłam w bochni w galerii . muszę przyznać, że bardzo fajn e rzeczy tam mają. :)
/6 lat temu
Ostatnio słyszałam teorię, że dopiero co kupione ubranka w sklepie należy prać przynajmniej 10 razy zanim założymy je naszemu dziecku. Zgadzacie się z tym? Ile razy pierzecie ubranko przed włożeniem na dziecko i czy w ogóle pierzecie?
/7 lat temu
Na pewno musimy zdawac sobie sprawe z tego ze te ciuszki wymagaja delikatniejszego traktowania.Wiadomo ze nie bedziemy prac w aktywnie działajacych proszkach,czy wybielaczach,ale wybierzemy taki płyn jak dreft.Tu liczy sie równiez i baczenie na delikatna skóre naszych dzieci.