POLECAMY

Jak wybierać kurtkę dla dziecka?

Zima już w pełni, większość rodziców już dokonała zimowych zakupów. Jednak nie wszyscy. Będziemy kupować kurtki dziecięce korzystając z posezonowych wyprzedaży i za rok. Jak dokonać mądrego wyboru?
Jak wybierać kurtkę dla dziecka?

Kolor kurtki dla dziecka

Być może to najmniej znaczący element. A jednak! Samo dziecko, jeśli bierze udział w zakupach, na to właśnie zwróci uwagę i to być może zdecyduje również o naszym wyborze.

Wybierając kolor pamiętajmy o trzech podstawowych zasadach:

Pierwsza zasada wyboru koloru kurtki dla dziecka: Kurtka będzie służyć cały sezon. To znaczy, że kupowanie np. dziecku, które drogę do szkoły pokonuje co dzień pieszo, bawi się z kolegami i wychodzi na sanki, białej kurtki to zupełna pomyłka! Będzie trzeba ją prać co najmniej raz w tygodniu, a czasem częściej. Śnieg też jest brudny!

Druga zasada wyboru koloru kurtki dla dziecka: Istnieją kolory przeznaczone dla konkretnej płci oraz uniwersalne. Wielkim błędem byłoby ubranie dziewczynki w militarny wzór (chyba, że sama chce taką kurtkę), a chłopca – w jasny róż. Naraża to dziecko na upokorzenia ze strony kolegów i otoczenia.

Trzecia zasada wyboru koloru kurtki dla dziecka: Dziecko ma głos, ale nie podejmuje decyzji. Wybierając kolor kurtki (ale tez innych ubranek) pamiętajmy, że dziecko – jeśli uczestniczy w zakupach, powinno mieć możliwość wyboru.

Jeśli jednak jego wybór jest z jakiegoś względu niemożliwy do realizacji (np. nie ma takiego koloru albo rozmiaru w kolekcji) to rodzic ostatecznie podejmuje decyzję.

Zobacz też : Co zabrać w podróż z dzieckiem zimą?

Fason kurtki dla dziecka

Tak jak w ubraniach dla dorosłych,m tak w kolekcjach dziecięcych obowiązują modele męskie i damskie. Są też kurtki unisex. Wybierając model dla dziecka, zastanówmy się czy:

  • będzie umiało założyć kurtkę i zapiąć tak, żeby zapewnić sobie ciepło (tu uwaga na niektóre modele płaszczy dla dziewczynek, które, mimo że ładne, są zupełnie niepraktyczne);
  • na pewno dobrze leży, nie ma za krótkich rękawów;
  • jest wystarczająco długi (najlepiej za biodra) i nie krępuje ruchów;
  • ma kaptur, kieszenie, niezbyt dużo dodatków, które łatwo mogłyby się oderwać;
  • nie jest dla dziecka obraźliwy (animowane postacie nie ucieszą piętnastolatki!) ani zbyt poważny.

Materiał kurtki dla dziecka

I ostatnia sprawa, być może najważniejsza. Kurtka dla dziecka będzie mu służyła całą zimę. To znaczy, że musi zapewniać komfort zarówno przy bardzo niskich temperaturach jak i wtedy,kiedy będzie cieplej. Musi też chronić przed śniegiem i deszczem.

Sprawdźmy więc czy jest ciepła (ocieplana od wewnątrz, najlepiej nie tylko podszewką, ale też dodatkową warstwą puchu), czy ma futerko (szczególnie koło szyi), czy można postawić kołnierz.

Nie bójmy się sztucznych tkanin, część z nich zapewnia doskonały komfort ciepła i nieprzemakalność.

Ta ostatnia to podstawa ! Dzięki niej śnieg ani deszcz nie będą straszne naszym maluchom! 

Zobacz też : Jak wybrać dobre buty do chodzenia po szkole?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/11 miesięcy temu
też mi się podoba, Fajny zbiór informacji. My już się obkupiliśmy z dzieciaczkami na escallante.pl nowe kurteczki ładne modne, ale przede wszystkim atrakcyjne cenowo.
/3 lata temu
fajny artykuł, na pewno się przyda przy wyborze kurtki dla mojej córki. Fajne kurtki dla dzieci też są tutaj http://market.pl/kolekcja/157/wiosenne_kurtki_dla_dzieci__wiosna_2015