POLECAMY

Moja pierwsza komórka – poradnik dla dzieci

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał w 2009r. Poradnik Wakacyjny dla dzieci i ich rodziców, w którym opisuje prawidłowy sposób korzystania z telefonów komórkowych. Jak zatem korzystać z telefonu komórkowego, aby było to bezpieczne?
Moja pierwsza komórka – poradnik dla dzieci

Jak zatem widzisz korzystanie z telefonu komórkowego to wcale nie taka prosta sprawa, skoro poważny urząd postanowił opracować takie zasady. By stać się mądrym użytkownikiem telefonu polecam, byś odwiedził stronę internetową mojapierwszakomorka.pl – poznasz tam Fonia, który Ci wszystko wyjaśni.

Kim jest Fonio - Telefon Komórkowy

Fonio to bohater wielu krótkich komiksów, które możesz przeczytać i obejrzeć na stronie. Komiksy to krótkie historyjki, w których Fonio – Super Telefon Komórkowy ma różne przygody. Dzięki nim dowiesz się jak należy taktować swój telefon, jak należy o niego dbać i jak można z niego korzystać.

Czego nie lubią telefony komórkowe

Na stronie dowiesz się, że telefon też musi odpocząć, że jest bezużyteczny, gdy rozładuje się w nim bateria, że nie możesz bez zastanowienia przyjmować wszystkich sms – ów od nieznanych osób, bo wiadomości te mogą okazać się płatne. Fonio przypomni też, że zawsze trzeba mieć środki na koncie, by móc w nagłej sytuacji wezwać pomoc.

Pamiętaj też, że o telefon trzeba dbać – nie zostawiaj go byle gdzie, nie wkładaj do kieszeni, z której może łatwo wypaść, ani do plecaka, z którego ktoś może go ukraść.

Polecamy: Bezpieczny internet - rady dla dzieci

Fonio przychodzi z pomocą - telefon komórkowy a zagrożenia

Twój telefon może uratować komuś życie lub zdrowie. Jeśli zauważyłeś niebezpieczną sytuację, Twój kolega zasłabł na ulicy, mieliście wypadek na rowerze lub nagle źle się poczułeś zawiadom policję - 997 lub pogotowie - 999. Jeśli zauważyłeś pożar – wezwij straż pożarną - 998.

Fonio i trudne sytuacje z telefonami

Telefon jest ważny, by mieć go zawsze przy sobie. Jednak nie wszędzie jest mile widziany. Pamiętaj, że tam gdzie ludzie przychodzą w skupieniu i zamyśleniu spędzić czas – w kościołach i galeriach, jak również w kinach i teatrach nie wolno używać telefonów komórkowych.

Wchodząc do takiego miejsca wyłączaj telefon, by nie narazić się na wstyd, gdy zadzwoni w nieodpowiednim momencie.

Pamiętaj też, by nie używać telefonu w szkole, a już na pewno wyłączaj go na czas trwania lekcji. 

Czytaj także: Helpline - pomoc dla dzieci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Ja swojej córce wybrałam model MOVE biały, zamwiałam go przez allegro bezpośrednio od producenta
/2 lata temu
Zdecydowanie się zgadzam! ten zestaw chyba i dla nas zamówię!