POLECAMY

Pierwszy telefon komórkowy

Ponieważ z uwagi na zdrowie dziecka, powinno ono otrzymać swój pierwszy telefon w wieku co najmniej nastu lat, warto wykorzystać ten moment na rozmowę, czemu służy telefon komórkowy.
Pierwszy telefon komórkowy

Wydawać by się mogło, że dzieciom nie trzeba tłumaczyć do czego służy telefon. One przecież szybciej niż rodzice wiedzą jak wybrać i zapisać numer, jak napisać i wysłać sms, jak doładować konto, jak grać. A jednak wiele mitów i błędnych przekonań krąży wśród dzieci na temat telefonów, dlatego też musicie im uświadamiać czego absolutnie nie wolno robić z telefonem nim coś zupełnie przeciwnego powiedzą im rówieśnicy.

Czas korzystania z telefonów

Przestrzegaj dziecko przed ciągłym korzystaniem z telefonu. Niech wieczorem odkłada telefon z dala od łózka. Jeśli przebywa poza domem niech dzwoni o wyznaczonej porze i wtedy, gdy ma coś ważnego do przekazania. Naucz dziecko szanowania snu i odpoczynku innych osób – kategorycznie zabroń wysyłania smsów i dzwonienia w godzinach nocnych.

Ustalcie limit pieniężny na rozmowy telefoniczne

Zdecyduj czy telefon dziecka będzie na abonament, czy na kartę. Umówcie się, kto będzie pokrywał koszty przekroczenia abonamentu – kara za nadmierne korzystanie z telefonu może być zmniejszenie kieszonkowego. Taka lekcja z telefonem dobrze uczy gospodarowania środkami finansowymi.

Polecamy: Uświadomienie dziecka widziane oczami mamy

Do czego służy telefon i numery alarmowe

Ustal jasne zasady korzystania z telefonu: nie wolno na niego nagrywać ani za jego pomocą robić zdjęć osób, które sobie tego nie życzą. Są miejsca, w których jest zabronione używanie telefonów komórkowych i należy tego zakazu przestrzegać. Pod żadnym pozorem nie wolno dzwonić na numer telefonów alarmowych bez uzasadnionej przyczyny. Jednocześnie zapoznaj dziecko z numerami alarmowymi: 112, 997, 998, 999.

Więcej cennych informacji na temat korzystania z telefonu komórkowego przez dzieci znajdą Państwo w Poradniku Wakacyjnym Moja Pierwsza Komórka wydanym przez CenterNet w 2009r. 

Czytaj także: Bezpieczne wakacje na wsi

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)