POLECAMY

Helpline – pomoc dla dzieci

Fundacja Dzieci Niczyje od lat zajmuje się dbaniem o bezpieczeństwo dzieci. Ostatnio okazało się, że dzieciom zagrażają nie tylko wypadki samochodowe, źli dorośli, agresywni rówieśnicy, ale również treści zawarte w Internecie.
Helpline – pomoc dla dzieci

Może zastanawiasz się jak to jest możliwe, że Internet czy komputer mogą być zagrożeniem dla Ciebie lub rówieśników. Spróbuj odpowiedzieć na zamieszczone tu pytania, a dowiesz się, gdzie czai się niebezpieczeństwo.

1. Zaniepokoiło Cię coś podczas korzystania z Internetu?
2. Ktoś wypytuje Cię o imię, nazwisko, wiek, adres? Prosi o zdjęcie? Namawia na spotkanie?
3. Podałeś komuś poznanemu przez Internet swój adres domowy i boisz się, co będzie dalej?
4. Dostajesz obraźliwe, wulgarne wiadomości? Ktoś wypisuje kłamstwa na Twój temat?
5. Przypadkiem otworzyła Ci się „dziwna” strona internetowa?

Jak sobie poradzić

Być może spotkała Cię jedna z podanych sytuacji lub wiesz, że ktoś z Twoich znajomych boryka się z takimi problemami? Świetnym sposobem na znalezienie rozwiązania tych trudnych sytuacji jest informowanie o nich osób najbliższych – rodziców, lub innych osób, którym ufasz – starsze rodzeństwo, przyjaciel, nauczyciel, ktoś z rodziny. Natomiast jeśli nie masz w pobliżu siebie osoby godnej zaufania, możesz skorzystać z pomocy za pośrednictwem Internetu. Na stronie internetowej www.helpline.org.pl znajdziesz numer telefonu zaufania HELPLINE 0 800 100 100, będziesz też mógł porozmawiać na czacie z osobą, która pomoże Ci rozwiązać problem, będziesz mógł wysłać maila, w którym opiszesz swoją historię. 

Polecamy: Kłopoty misia Maurycego

Najczęstsze problemy

Na stronie znajdziesz również najczęstsze problemy z jakimi zgłaszają się dzieci, które spotkały różne trudne sytuacje w czasie korzystania z komputera. Może wśród tych problemów będzie i ten, z którym Ty się zmagasz? Może właśnie tam znajdziesz odpowiedź, radę, wskazówki.

Źródła: strona www.fdn.pl, strona www.helpline.org.pl. Pytania i odpowiedzi zaczerpnięte ze strony www.helpline.org.pl z zakładek „Najczęściej zadawane pytania”.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)