Kalejdoskop emocji

Twoja chwila jest teraz! /fot. Fotolia fot. Fotolia
Szklanka do połowy pełna czy do połowy pusta? Dla każdego coś miłego… Wszystko o miłości, nadziei, przyjaźni, ale i buncie, złości, depresji. Emocje sprawiają, że nasze życie jest barwne, głębokie i pełne. Żyjmy więc kolorowo, na głębokim wdechu, na pełnych obrotach!
Twoja chwila jest teraz! /fot. Fotolia fot. Fotolia

Bo grunt to bunt!

Gdy jesteśmy młodzi, buntujemy się przeciwko światu i wartościom dorosłych. Mamy do tego prawo! Teraz jest czas na szukanie własnej drogi. Dlaczego rodzice, którzy kiedyś najprawdopodobniej też byli młodzi, tak źle to znoszą? Czy bunt oznacza kreację czy anihilację?

Zobacz: Dlaczego się buntujemy?

Obsesja na punkcie wyglądu

Nie wyjdę z domu, wyglądam potwornie… Obsesja na punkcie własnego wyglądu stanowi najlepszy szlaban na sobotnie wieczory. Czy musi tak być? Gdzie jest granica między obiektywną oceną samego siebie a chorobą? Czy mogę zaakceptować tego typa z lustra?

Przeczytaj: Obsesja na punkcie wyglądu

Złość!

Znowu się stało… wybuch gniewu, zupełnie niepotrzebny. Ale przecież nie da się stłumić w sobie uczuć? Zwłaszcza złych – one mają swoje prawa. Może się zdziwisz, ale według psychologów złość to prawidłowe uczucie. Tajemnica tkwi w tym, jak je wyrażać.

Polecamy: Jak radzić sobie ze złością?

Depresja

Stopniowo zmienia się postrzeganie świata. Coraz więcej refleksji, smutku i poczucie bezsensowności wszelkich działań. Utrata kontaktu z przyjaciółmi, trudności w nauce, przygnębienie, zainteresowanie tematyką śmierci… Tak zaczyna się depresja – choroba, która skutecznie odbiera radość życia.

Zobacz: W otchłani mroku - depresja okresu dojrzewania

Przyjaźń

Po spotkaniu z nim czujesz się źle, choć nie wiesz dlaczego. Masz wrażenie, że więcej w tę przyjaźń wkładasz, niż z niej dostajesz. „Przyjaciel” utwierdza cię ciągle w przekonaniu, że jesteś od niego gorszy… Czy to nie jest toksyczna znajomość?

Polecamy: Toksyczny przyjaciel - jak go rozpoznać?

Miłość

Miłość to reakcja chemiczna, trwająca jakieś 2-3 lata. Tak tak, to wszyscy wiemy. Ale jak jest naprawdę? Niektórzy są ze sobą wiele lat, a ich uczucie nie przemija. Czym jest prawdziwa miłość? Jak ją rozpoznać? Jak zmienia się związek i czy może wygrać z mijającym czasem?

Dowiedz się: Czym jest miłość?

Szczęście

Dla szczęśliwych, aktywnych i chcących brać życie garściami! A także dla tych, którzy chcą spróbować tak żyć. Bo szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Bo „szczęście to stan umysłu”. Zmień swój świat już dzisiaj, bo masz do tego wszystkie niezbędne narzędzia…

Zobacz: Jak trwale zwiększać poczucie szczęścia?

Redakcja poleca

REKLAMA