POLECAMY

Jakie atrakcje proponuje Podhale?

Okolice Podhala należą do powszechnie odwiedzanych miejsc w naszym kraju. Liczne szlaki turystyki pieszej, nartostrady i trasy zjazdowe na obszarze Polski i Słowacji, wyciągi narciarskie, a także koleje linowe na Kasprowy Wierch oraz linowo-terenowa – na Gubałówkę sprzyjają turystyce i sportom zimowym.
Jakie atrakcje proponuje Podhale?

Dodatkowo turystów zachęca bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, rozbudowana sieć restauracji oraz regionalne karczmy umożliwiające skosztowanie górskich specjałów. Zimą w Tatrach nie można się nudzić, to raj dla miłośników „białego szaleństwa”. Kasprowy Wierch, Gubałówka, Nosal, Polana Szymoszkowa oferują szeroką gamę wyciągów narciarskich i tras zjazdowych z różnymi stopniami trudności.

Dla miłośników nart - Podhale jest idealne

Stoki czynne od rana do późnych godzin wieczornych są ratrakowane, oświetlone i w ramach potrzeby sztucznie zaśnieżane. Specjalnie dla miłośników snowboardu przygotowano halfpipe o długości 100m, szerokości 13m i nachyleniu 16%. Dla dzieci, które dopiero zaczynają jazdę na nartach otwarte są specjalne „ogródki”, z których korzystanie jest bardzo proste, a co ważne bezpieczne.

Tym, którym narciarska jazda przysparza więcej problemów niż radości pomocną dłoń podadzą fachowcy z licznych szkół narciarskich znajdujący się niemal przy każdym wyciągu. Cała okolica jest jedną z najlepiej zorganizowanych i wyposażonych kompleksów narciarskich w Polsce. Na jej terenie znajdują się liczne bary, sklepy sportowe, wypożyczalnie sprzętu, ski serwis, a także duże parkingi.

Polecamy: Jak spędzić czas w górach?

Atrakcyjne Zakopane

Jednak Tatry to nie tylko wędrówki szlakami górskimi czy zjazdy ze stoków, to również liczne atrakcje jakie oferują okoliczne miejscowości.

Największe i najbardziej znane - Zakopane przyciąga turystów ciekawą architekturą, licznymi imprezami kulturalnymi i sportowymi.

Miasto co roku jest organizatorem zawodów w skokach narciarskich w Pucharze Świata. Niepowtarzalna atmosfera panująca podczas rozgrywania zawodów, odczuwalna jest nie tylko na samym obiekcie, ale również w całej okolicy. Krupówki to jedno z tych miejsc w Zakopanem, które trzeba odwiedzić. Ten zamknięty dla ruchu samochodowego deptak biegnący przez środek miasta ma 1100 m długości.

Ze znanych i wartych obejrzenia budynków na Krupówkach wymienić należy - Hotel Kasprowy Wierch, neoromański kościół parafialny pw. Świetej Rodziny, zabytkowy budynek Zespołu Szkół Zawodowych i mieszczące się obok niego Muzeum Tatrzańskie. 

Czytaj także: Co robić w Karkonoszach?

Zobacz stronę Eksperta: www.wakacjezdzieckiem.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Jaki artykuł? Parę banałów, żadnych wartości poznawczych.