Podhale ma w swej ofercie wiele atrakcji! Warto z nich skorzystać podczas ferii zimowych!

Co robić w Karkonoszach?

Niewiele jest w Polsce obszarów tak sprzyjających rekreacji jak okolice Szklarskiej Poręby, czyli Karkonosze. Głównym atutem tego terenu jest długo utrzymująca się pokrywa śnieżna – średnio przez 110 dni w roku, co sprawia, że stanowi prawdziwy raj dla wielbicieli sportów zimowych.
/ 30.09.2016 14:22
Podhale ma w swej ofercie wiele atrakcji! Warto z nich skorzystać podczas ferii zimowych!

Karkonosze

W zacisznej Dolinie Szczęścia w Szklarskiej Porębie początkujący narciarze, zarówno dorośli jak i dzieci znajdą najlepsze miejsce do nauki jazdy. Szczyt górski Szrenica (1362 m n.p.m.) położony w zachodniej części Karkonoszy, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego w ośrodku Ski Arena oferuje narciarzom ponad 9 km nartostrad, na których swoje miejsce znajdą zarówno amatorzy jak i profesjonalni pasjonaci zimowych sportów. Jedną z ciekawszych propozycji jest słynna „Ścianka” mająca homologację FIS, oraz jedna z dłuższych tras w Polsce – „Lolobrygida” (dł. 4400 m).

Punkt widokowy w Karkonoszach

Doskonale przygotowana baza sportowa to nie jedyne zalety Szklarskiej Poręby. Okolica dla małych pociech i ich rodzin oferuje wiele interesujących miejsc godnych odwiedzenia. Punk widokowy na Karkonosze stanowi mająca 1602 metry wysokości – Śnieżka, która jest najwyższym szczytem całych Sudetów. Na wierzchołku stoi XVII-wieczna kaplica św. Wawrzyńca - patrona przewodników oraz Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne IMGW w kształcie charakterystycznych spodków, w którym oglądać można ekspozycję urządzeń meteorologicznych.

Muzeum Zabawek i Lalek w Karkonoszach

Najmłodszych najbardziej zainteresuje jedna z największych atrakcji turystycznych Karpacza - Muzeum Zabawek i Lalek. Można w nim zobaczyć ponad tysiąc eksponatów zabawek, kolekcja w całości pochodzi z prywatnych zbiorów twórcy i wieloletniego dyrektora Pantonimy Wrocławskiej Henryka Tomaszewskiego.

Polecamy: Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną

Western City w Karkonoszach

Kolejną atrakcją jest miasteczko Western City zbudowane całkowicie z drewna. Składa się z 12 „starych”, drewnianych budynków: Chata Traperska, Biuro Szeryfa z więzieniem, Sklep Kolonialny, Bank, Kuźnia, Saloon oraz trzy restauracje. W Szklarskiej Porębie Średniej na powierzchni 10ha powstał Park Dinozaurów.

Niezwykła przygoda spotkania z dinozaurami polecana jest nie tylko najmłodszym. Jest to idealne miejsce do zabawy, odpoczynku jak również nauki o wymarłym już gatunku. Największą atrakcją są oczywiście rekonstrukcje dinozaurów odpowiadające swojej naturalnej wielkości.

Dodatkowo przygotowano film o tych gadach w Kinie 5D. Jeśli planujesz aktywnie wypocząć przyjmij zaproszenie w Karkonosze! 

Czytaj także: Zawsze mieć dziecko na oku

Zobacz stronę Eksperta: www.wakacjezdzieckiem.pl