Jak ćwiczyć pamięć

Jak ćwiczyć pamięć

Wiele osób nawet przekonanych o słuszności stosowania technik pamięciowych, ma szalone trudności z ich faktycznym stosowaniem w codziennym życiu. Dlaczego?
/ 21.08.2008 14:48
Jak ćwiczyć pamięć

Raz, że ich stosowanie, to zupełnie nowe wyzwanie dla mózgu, a co za tym idzie, występuje naturalny opór przed tym, co nowe i nieznane. Dwa - to nie wytrenowana, słaba pamięć, której trudno na sam początek sprostać naszym, przeważnie, zbyt wygórowanych ambicjom i oczekiwaniom.

Odnośnie pierwszego punktu, to tutaj nic innego nie pomoże, jak po prostu codzienna, uparta praktyka. Co się zaś tyczy drugiego, to istnieje pewna bardzo prosta technika, która pozwoli przygotować naszą pamięć do czekających ją wyzwań.

O co chodzi? Każdorazowo, kiedy po skończonym dniu leżysz sobie wygodnie w łóżku i próbujesz zasnąć poświęć kilka, może kilkanaście minut na …

Przypomnienie sobie minionego dnia

Konkretnie chodzi oto, abyś na ekranie własnej wyobraźni zobaczył coś w rodzaju filmu przedstawiającego najważniejsze wydarzenia minionego dnia.

Początkowo będzie to trudno zrobić i nawet się nie obejrzysz, jak w trakcie tego całego przypominania nagle zaśniesz. Następnie, stopniowo będziesz w stanie przypomnieć sobie coraz więcej wydarzeń wraz z coraz większą liczbą szczegółów (typu: Ile osób tam było? Kto odezwał się pierwszy? Kto miał czerwony krawat? itp.).

Powyższe ćwiczenie jest proste, ale wcale nie takie łatwe, jak może się to wydawać. Jego konsekwentne stosowanie oznacza lepszą pamięć, a co za tym idzie lepszą jakość życia.

Zobacz także artykuł

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/22.03.2012 13:40
Polecam również podobne sposoby jak dom pamięci np. http://www.sprytnepomysly.pl/jak-cwiczyc-pamiec-pomysl-81/
/19.01.2012 13:42
rrrrrrrrrrrrrrrrrr
/07.12.2011 12:40
Po prostu trzeba bardzo dużo rzeczy powtarzać żeby wyćwiczyć pamięć.
POKAŻ KOMENTARZE (3)