Nastolatki

Czy można się zakochać w górach?

Chociaż wakacje krótko trwają, ich koniec nie oznacza, że najbliższe dziesięć miesięcy musicie spędzić na krętych ścieżkach między domem a szkołą. Zawsze można wybrać się w góry!
Nastolatki

W roku szkolnym również będą okazje, by zdecydować gdzie pojechać: nad morze, czy w góry? Ta druga opcja z pewnością dotyczy osób wymagających, którym nie straszne są długie piesze wycieczki i zmaganie z własnym zmęczeniem, by mimo wszystko dotrzeć na szczyt. Zielona czy biała szkoła w górach, a może zwykła wycieczka to okazją do pokazania siły własnego charakteru, czas kiedy nie musisz wyróżniać się makijażem, czy modnym strojem, ale rozwagą, hartem ducha i zaradnością - tym co nie przemija jak zmieniająca się moda.

Dlaczego w góry

Góry mają swój nieodparty urok. Skłaniają do refleksji, uczą pokory, wyciszają i znakomicie relaksują. Trzeba okazać im szacunek i z rozsądkiem brać wyzwania, jakie przed Wami stawiają.

Polecamy: Jak opanować młodzieńcze demony

Przestrzegaj zasad, które narzuca natura - zwłaszcza w górach

Wybierając się na górskie szlaki pamiętajcie, aby chodzić tylko wyraźnie zaznaczonymi ścieżkami i nie zbliżać się do krawędzi urwisk. Tylko nieliczne drogi są zabezpieczone barierkami oraz linkami, które ułatwiają wspinaczkę. Odpowiednio dobrane, wygodne obuwie sięgające kostki jest konieczne na wędrówki po kamienistym podłożu.

Uchroni Was ono przed bolesnym skręceniem stawu oraz zabezpieczy stopy przed odciskami.

W górach najbardziej zmienna potrafi być pogoda. Choć poranne słońce będzie Was zapewniać, że żadne chmury nie będą w stanie przyćmić jego blasku, może okazać się nagle, że warunki atmosferyczne zmienią się radykalnie.

Częste opady deszczu, mgły oraz chłodniejszy wiatr w wyższych partiach pasm jest naturalnym zjawiskiem i należy się na nie przygotować. Najlepszym rozwiązanie jest zabranie ze sobą lekkich, foliowych płaszczy, które nie zajmują wiele miejsca w plecaku, a mogą być potrzebne.

Górska wyprawa to kolejna świetna okazja do spędzenia wolnego czasu blisko natury i zdecydowanie jedna z najpiękniejszych form aktywnego wypoczynku. Magia gór niezmiennie zachwyca, a gdy raz załapiecie wędrówkowego bakcyla, nigdy już Was nie opuści!

Czytaj także: Bezpieczny nastolatek w sieci

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)