POLECAMY

Zabawy dla malucha na pochmurny dzień!

Przed Tobą kolejna porcja zabaw dla dziecka, które pomogą Wam kreatywnie spędzać czas! Dbaj, aby Twoje dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo pełne zabawy i nigdy się nie nudziło! Prezentujemy zabawy dla malucha na pochmurny dzień!
Zabawy dla malucha na pochmurny dzień!

Rewia mody - idealna zabawa dla dziecka na pochmurny dzień!

Jak pewnie sama pamiętasz z dzieciństwa uwielbiałaś przebierać się w stroje mamy! Dlaczego miałabyś tego nie zaproponować swojemu dziecku? Będzie zachwycone podczas spacerowania w Twoich szpilkach! Pozwól mu przymierzyć wszystkie ubrania, na które ma ochotę!

Jeśli nie chcesz, żeby przymierzało pewne rzeczy schowaj je wcześniej! 

Alternatywną wersją zabawy dla chłopca jest przymierzanie ubrań taty.

Po skończonej zabawie poproś dziecko, aby narysowało siebie w twoich strojach!

Kalambury

Baw się z dzieckiem w kalambury! Zasady są proste - najpierw Ty rysujesz lub pokazujesz dziecku pewne rzeczy (zwierzęta, rzeczy) a jeśli maluch zgadnie - on próbuje pokazać coś Tobie!

Ta zabawa jest idealna np. po przeglądaniu atlasu zwierząt. Dzięki niej dziecko lepiej zapamięta poznane zwierzęta.

Zobacz też: Rozwijające zabawy plastyczne

Bańki i wernisaż - świetna zabawa dla dziecka na pochmurny dzień

Zaproponuj malcowi, żeby narysował kilka rysunków. Powieście je później na ścianie w mieszkaniu i zróbcie waszej małej wystawie artystyczną otoczkę! Możecie puszczać bańki mydlane (co dla malucha będzie wyśmienitą zabawą), przyczepić różne wstążki lub szale.

Taka zabawa wzmocni w dziecku poczucie własnej wartości!

Lego i puzzle - zabawa dla dziecka na pochmurny dzień

To już nieco trudniejsza zabawa - wymaga skupienia i zamyślenia. Wybierzcie puzzle adekwatne dla Was - nie mogą mieć zbyt małych kawałków, ani nie powinno być ich zbyt dużo. 

Pamiętaj, że jeśli Wasza praca nie będzie miała wymiernych efektów dziecko może szybko się znudzić!

Układanie puzzli jest bardzo dobrą zabawą, zwłaszcza, gdy na dworze pada deszcz, a Wy macie ochotę na chwilę wypoczynku.

Ponadto układanie puzzli ćwiczy dziecka spostrzegawczość!

Klocki lego również są wyśmienitą zabawą! Pomyśl tylko ile ciekawych rzeczy dziecko może wybudować!

Zobacz też: Zabawy edukacyjne z ekologią

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Dziecko powinno jak najaktywniej spędzać swój czas i przede wszystkim trzeba zadać o urozmaicenie mu jego czasu wolnego-wyjście na basen, czytanie książki,jakaś bajka w tv, gry planszowe,spacer, jazda na rowerze itd Najgorzej jest zimą lub gdy dziecko jest chore wtedy jest zupełnie mniej opcji. Dobrym sposobem na zajęcie dziecka może być wtedy komputer. W sieci można np. w coś grać. Przypilnujmy tylko żeby to była odpowiednia gra dola naszego dziecka-bez przemocy i wulgaryzmów. Od czasu do czasu Jakaś kolorowa, rozwijająca gra na pewno nie zaszkodzi. To dobry sposób na nudę, a gdy dziecko gra my możemy zając się domem. Dla dziewczynek polecam tego typu gry:http://gryubieranki.tv/ Zabawa w stylistę, kucharkę, fryzjera z pewnością nie zaszkodzi:) pozwoli dziecku na poszerzenie horyzontów i na miłe spędzenie wolnego czasu:)