Małe dzieci uwielbiają zabawę! Zaproponuj im zatem kilka kreatywnych zabaw!

Zabawy dla dziecka

Chcesz zająć swoje dziecko ciekawą zabawą? My podpowiadamy Ci jak bawić się z dzieckiem, aby ciągle zaskakiwać malca! W końcu mama musi być kreatywna i wymyślać coraz to nowsze zabawy dla dziecka!
/ 30.11.2011 23:46
Małe dzieci uwielbiają zabawę! Zaproponuj im zatem kilka kreatywnych zabaw!

Mącenie wody - zabawa dla dziecka

Czego potrzebujesz:

  • trzy słoiki
  • ziemię, piasek, kurz
  • patyczek

Jak się bawić?

Nalejcie do czystych słoików wodę. Następnie do każdego słoika wrzućcie coś innego - do jednego piasek, do drugiego kurz, do trzeciego - ziemię. Dziecko będzie zafascynowane tym, że woda robi się mętna, a następnie wszystko opada na dno i woda znowu jest przejrzysta!

Zobacz też: Zabawy z dzieckiem w pigułce

Kiedy Wasze słoiki znów będą miały przejrzystą wodę, a ich zawartość opadnie na dno powiedz dziecku, że może zamieszać patyczkiem w każdym słoiku! Niech dziecko zwraca uwagę na kolor wody, na różne jego odcienie. To także dobry moment, żeby porozmawiać z dzieckiem o wodzie - opowiedz o jej trzech stanach skupienia!

Aby udowodnić brzdącowi, że woda zamarza i paruje możecie zrobić lód!

Litografia - zabawa dla dziecka

Czego potrzebujesz:

  • kredki świecowe
  • papier
  • gazeta
  • woda
  • czarna farba

Jak się bawić?

Najpierw niech dziecko narysuje kredkami świecowymi obrazek, wzór - cokolwiek na pojedynczej kartce papieru. Kiedy obraz będzie gotowy pozwól dziecku go zgnieść i zamoczyć w wodzie! Dokładnie wyciśnijcie wodę i rozłóżcie papier na gazecie, żeby wysechł. Gotowe? To teraz pozwól dziecku zamalować obrazek czarną farbą!

Kiedy farba jest jeszcze wilgotna przyłóżcie do obrazku drugą kartkę papieru. W ten sposób powstanie Wam litografia - odbitka obrazku na papierze.

Pamiętajcie tylko, abyście nie zdejmowali papieru od obrazka od razu - pozwólcie mu nasiąknąć farbą!

Dzwoneczki - zabawa dla dziecka

Co będzie potrzebne:

  • pół metra wstążki
  • dzwoneczki (małe -  możecie je kupić w sklepie z zabawkami)

Jak się bawić?

Zabawa polega na wykonaniu dwóch bransoletek z dzwoneczków dla dziecka. Przetnij wstążkę na pół, następnie niech dziecko nawlecze dzwoneczki. Pamiętajcie aby przy każdym dzwoneczku zrobić dwa supełki tak, aby nie zderzał się z innym dzwoneczkiem!

Następnie zawiąż dziecku bransoletki z dzwoneczków na rękach. Teraz poproś malca, aby dał Ci prawdziwy muzyczno-taneczny popis! To wspaniała zabawa dla dziecka!

Zobacz też: Kilka zabaw z dzieckiem na deszczowe dni

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)