POLECAMY

Zabawy idealne na jesień

Jesień za oknem, a nasze dzieci... wciąż chcą się bawić! Nie zniechęca je jesienna szaruga, nie straszne im opadające liście i deszcz. Zobacz, jak bawić się z dzieckiem, kiedy za oknem jest jesień!
Zabawy idealne na jesień

Liście, listeczki - zabawa dla dziecka

To zabawa, która wymaga Twojego zaangażowania. Musisz przede wszystkim przygotować... grabki i wózek spacerowy! Zastanawiasz się po co? Jesienią z drzew lecą liście, a maluchy uwielbiają zabawy w liściach! Do Ciebie należy odpowiednie przygotowanie "placu zabaw".

Wybierzcie się do parku lub do lasu. Zgrabcie liście na kilka kupek i... pozwól dziecku biegać dookoła nich, rozrzucać liście dowolnie, upadać w nie. Jednym słowem - pozwól dziecku spożytkować jego energię. Możecie także usypać jedną wielką górę liści i próbować przejść przez nią! Uwierz, że dla malucha to świetna zabawa!

Możecie także zbierać liście, pamiętaj, aby uczyć malucha, które liście pochodzą z jakiego drzewa.

Inną opcją jest zbieranie listków i układanie ich pod względem kolorów lub kształtów - to dobry moment na rozbudowanie słownictwa malca o kilka nazw kolorów lub kształtów.

Zobacz też: Ciekawe przepisy na zdrowe potrawy dla dziecka

Zabawa w lekarza - świetny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem!

Co będzie potrzebne:

  • stare prześcieradło
  • taśma klejąca
  • nożyczki
  • plastry

Jak się bawić:

Zabawa polega na tym, że dziecko ma być lekarzem... swoich lalek albo Twoim! Podrzyjcie prześcieradło na paski, które będą imitować bandaże (jeśli chcesz zainwestować i kupić prawdziwe bandaże - nic nie stoi na przeszkodzie). Z prześcieradła możecie także powycinać trójkąty, które będą temblakami - w razie złamań.

Zobacz też: Zabawy specjalnie dla dziecka

To dobry moment, aby pokazać dziecku jak dbać o rany. Naucz malucha, że ranę trzeba przemyć, a następnie pokaż mu jak bandażować lub jak zrobić temblak!

Możecie wykorzystać lalki lub przytulanki, albo własne ciała! Pamiętaj tylko, aby wielkość temblaków i bandaży była dopasowana do wielkości zabawek, na których będziecie ćwiczyć!

Pani zima zła - zabawa dla dziecka

Stoisz tyłem do dziecka, które próbuje się do Ciebie zbliżyć. Mówiąc "Pani zima patrzy" odwracasz się, a dziecko powinno znieruchomieć. Możesz na nie patrzeć tak długo, jak tylko chcesz, a ono ma trwać w nieruchomej pozycji. Jeśli się porusza - zaczynacie zabawę od początku - tzn. dziecko cofa się do miejsca, z którego zaczynało się zbliżać do Ciebie.

Kiedy odwracasz się, aby znowu powiedzieć "Pani zima patrzy" dziecko ma za zadanie zbliżyć się do Ciebie tak, aby Cię dotknąć!

Kiedy maluchowi uda się Ciebie dotknąć - zamieniacie się miejscami!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)