Komunijny wianek z żywych kwiatów? Zobacz, jak go zrobić!

Przed nami okres komunijny, dlatego tym razem postanowiłam pokazać wam, jak łatwo samemu zrobić wianek z żywych kwiatów. Jego wykonanie zajmuje dosłownie kilkanaście minut, a efekt przejdzie wasze najśmielsze oczekiwania!
Aneta Żuchowska / 8 miesięcy temu

Nie wydacie też na niego tyle, ile musielibyście, zamawiając podobną ozdobę w kwiaciarni. Łącznie na materiały do tego wianka wydałam zaledwie 27 złotych!


Do przygotowania komunijnego wianka z żywych kwiatów potrzebujesz:

  • 20 gałązek miniaturowych goździków w dwóch kolorach,
  • zielone listki (np. mięte, melisę),
  • białą taśmę malarską,
  • ozdobną wstążkę (ok. 1 metr),
  • 
opaskę do włosów.Komunijny wianek z żywych kwiatów krok po kroku:

  1. Przygotuj Opaskę. Owiń opaskę do włosów białą taśmą malarską. Ja kupiłam najcieńszą o szerokości 2 cm — jest najwygodniejsza do owijania. Zamiast taśmy malarskiej można też użyć typowej taśmy florystycznej w kolorze ciemnozielonym albo od razu kupić opaskę w kolorze białym i jej w ogóle nie owijać. Mnie się akurat to nie udało, więc użyłam taśmy malarskiej.


  2. Umocuj wstążkę. Wybierz w pasmanterii ładną ozdobną wstążkę lub koronkę – taką, która będzie idealnie pasowała do sukienki komunijnej. Kup jej około 1,5 metra. Taka długość wystarczy, aby zawiązać ładną kokardę, gdy wianek będzie już gotowy. Przetnij wstążkę na pół i każdy jej kawałek przytwierdź za pomocą taśmy malarskiej do końcówek opaski. Zwróć uwagę na to, aby dobrze się trzymała.


  3. Wykonaj wianek. Odetnij kwiatki od gałązki, tak aby ich łodyżki miały długość około 4-5 cm. Taśmą malarską przyklejaj po 2-3 goździki do opaski. Czynność powtarzaj, aż cała opaska nie zostanie pokryta kwiatami. Pamiętaj też, aby co jakiś czas dodawać do wianka zielone akcenty – ja użyłam liści goździków i melisy.


Do wykonania wianka komunijnego możesz użyć dowolnych, drobnych kwiatów. Oprócz miniaturowych goździków doskonale sprawdzą się: konwalie, margerytki, gipsówka czy rumianki.

Polecamy:

DIY: ozdobny wianek z kwiatów do domu!

Jak krok po kroku ozdobić zwykłe lustro? Zobacz!

Wybrałyśmy 14 kwietniowych nowości z sieciówek!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)