Znaczniki do ziół krok po kroku [wideo]

Zobacz, jak krok po kroku wykonać praktyczne znaczniki do ziół. Dzięki nim twoi domownicy nie będą mieli problemów z odróżnieniem różnych roślin. Aby je wykonać potrzebujesz kilku korków po winie i patyczków do szaszłyków.
Aneta Żuchowska / 30.05.2018 10:50

Możesz wykorzystać je także do innych roślin na swoim balkonie lub w ogrodzie. Z pewnością ułatwią ci one rozpoznawanie wschodzących roślin. Do tego wykonasz je ekspresowo!

Do przygotowania znaczników potrzebne będą:
 

 • korki od wina,
 • patyki do szaszłyków,
 • biała farba akrylowa,
 • kawałek szarego papieru,
 • czarny cienkopis,
 • nożyczki,
 • bezbarwny lakier do paznokci.

Znaczniki do ziół krok po kroku
 

 1. Nabij korki na patyki. Najlepsze do tego będą zużyte korki z otworem po korkociągu (ale nie przebite na wylot). W miejscu dziurek powbijaj patyki od szaszłyków. Staraj się, aby patyk nie był skrzywiony. W razie potrzeby wyjmij go i wprowadź jeszcze raz.

 2. Pomaluj korki farbą. To tylko nasza sugestia, jeśli wolisz efekt bardziej naturalny, możesz pozostawić korki niepomalowane. Jeśli jednak zdecydujesz się je pomalować, wybierz farbę akrylową. Znajdziesz ją w dowolnym hipermarkecie w dziale z rzeczami plastycznymi (cena ok. 7 zł). Odczekaj 5-10 minut, aż farba wyschnie.

 3. Wytnij paseczki z papieru. Z szarego papieru (ja wykorzystałam tapetę flizelinową) wytnij paseczki, na których wypiszesz nazwy ziół.

 4. Napisz nazwy ziół. Wykorzystaj do tego czarny cienkopis (najlepiej wodoodporny).

 5. Przyklej napisy do korków. Dobrze sprawdzi się do tego gęsty, bezbarwny lakier do paznokci, taśma dwustronna lub klej na gorąco.

Jeśli planujesz wystawić znaczniki na dwór, wcześniej je zaimpregnuj bezbarwnym lakierem do paznokci.

Polecamy:
Odśwież swoją szafę. Zrób pachnące woreczki DIY!
Wiemy, co pomoże ci wypocząć w ogrodzie! Wygodne meble!
Znamy sposoby, jak przywrócić ładny wygląd balkonowym meblom!
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)