Te znaczniki do ziół zrobisz w 5 minut. Dzięki nim stworzysz modny zielnik jak z Pinteresta

Zobacz, jak krok po kroku wykonać praktyczne znaczniki do ziół. Dzięki nim twoi domownicy nie będą mieli problemów z odróżnieniem różnych roślin. Aby je wykonać potrzebujesz kilku korków po winie i patyczków do szaszłyków.
Aneta Żuchowska / 20.04.2021 10:50

Możesz wykorzystać je także do innych roślin na swoim balkonie lub w ogrodzie. Z pewnością ułatwią ci one rozpoznawanie wschodzących roślin. Wykonasz je ekspresowo, a dzięki nim w domowym zielniku zapanuje ład.

Znaczniki do ziół stają się modnym akcesorium, a przy okazji są niezwykle przydatne. Jeśli temat ziół jest ci bliski i chętnie dbasz o rośliny, plakietki dodadzą animuszu. Nie zapomnij także o przystrojeniu swoich podopiecznych: wystarczy kilka kroków, by z glinianej doniczki stworzyć osłonkę DIY w stylu glamour.

Do wykonania znaczników potrzebujesz:

 • korki od wina,
 • patyki do szaszłyków,
 • biała farba akrylowa,
 • kawałek szarego papieru,
 • czarny cienkopis,
 • nożyczki,
 • bezbarwny lakier do paznokci.

Wykonanie znaczników do ziół:

 1. Nabij korki na patyki. Najlepsze do tego będą zużyte korki z otworem po korkociągu (ale nie przebite na wylot). W miejscu dziurek powbijaj patyki od szaszłyków. Staraj się, aby patyk nie był skrzywiony. W razie potrzeby wyjmij go i wprowadź jeszcze raz.
 2. Pomaluj korki farbą. To tylko sugestia, ale jeśli wolisz efekt bardziej naturalny, możesz pozostawić korki niepomalowane. Jeśli jednak zdecydujesz się je pomalować, wybierz farbę akrylową. Znajdziesz ją w dowolnym hipermarkecie w dziale z rzeczami plastycznymi (cena ok. 7 zł). Odczekaj 5-10 minut, aż farba wyschnie.
 3. Wytnij paseczki z papieru. Z szarego papieru (można wykorzystać skrawki tapetu flizelinowej) wytnij paseczki, na których wypiszesz nazwy ziół.
 4. Napisz nazwy ziół. Wykorzystaj do tego czarny cienkopis (najlepiej wodoodporny).
 5. Przyklej napisy do korków. Dobrze sprawdzi się do tego gęsty, bezbarwny lakier do paznokci, taśma dwustronna lub klej na gorąco. Jeśli planujesz wystawić znaczniki na dwór, wcześniej  zaimpregnuj je bezbarwnym lakierem do paznokci.

Pamiętaj, że zioła na balkonie dość prędko tracą sprężystość i są wrażliwe na wysokie temperatury czy przelanie.

Artykuł pierwotnie opublikowany 30.05.2018.

Czytaj także: Jak uprawiać miętę w doniczceZioła na balkonie w doniczkach - jak je uprawiaćZioła na depresję, które warto mieć w domu

Redakcja poleca

REKLAMA